UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
Portorož to ostatnimi laty niezwykle popularny i dynamicznie rozwijający się kurort położony na niewielkim pasie Wybrzeża Słoweńskiego. Ciepłe wody Adriatyku, cenne, lecznicze minerały oraz doskonała lokalizacja, która nie tylko gwarantuje...

Portorož » Primorje » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1483
komentarzy
-
ilość ocen
-
Planica - mlownicze miasto położone w północno - zachodniej części Słowenii oraz północno - zachodniej części Alp Julijskich, w niedalekiej odległości od granicy z Austrią i Włochami. Miasteczko usytuowane jest w dolinie pod Poncami,...

Planica » Alpy Słoweńskie » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1464
komentarzy
-
ilość ocen
-
Piran jest niezwykle pięknym miastem, malowniczo położonym na samym cyplu wąskiego półwyspu o tej samej nazwie nad Morzem Adriatyckim. To zabytkowe, najlepiej zachowane miasto wybrzeża adriatyckiego stanowi jedno z najatrakcyjniejszych miejsc...

Piran » Primorje » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1499
komentarzy
-
ilość ocen
-
Otocec jest znanym miasteczkiem ze swojego romantycznego zamku, usytuowanego na małej wysepce, na środku rzeki Krka. Oferuje również wiele atrakcji dla swoich turystów. Oprócz różnych obiektów sportowych, miasteczko ma do zaproponowania...

Otočec » Słowenia środkowa » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1442
komentarzy
-
ilość ocen
-
Nove Mesto położone jest w środku malowniczego pagórkowatego krajobrazu Dolnej Krainy, otoczone rzeką Krka. 
Obfitość natury, tradycja i kultura może być prawdziwą przygodą dla każdego turysty. 
Dolina Krka, znajdująca się tuż nad...

Nove Mesto » Słowenia środkowa » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1689
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chcąc poznawać uroki państwa jakim jest Słowenia, koniecznie podczas naszych wakacyjnych wojaży powinniśmy wziąć pod uwagę Maribor. Jest to drugie co do wielkości miasto w Słowenii, ulokowane na północnym wschodzie kraju. Wybierając...

Maribor » Alpy Słoweńskie » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1591
komentarzy
-
ilość ocen
-
Podstawowe informacje


Lublana jest stolicą Słowenii, położoną nad rzeką Lublanica. To niewielkie, bo liczące zaledwie 266 tysięcy mieszkańców, miasto to miejsce tłumnie odwiedzane przez turystów. Przyczyniają się do tego liczne...

Lublana » Słowenia środkowa » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1457
komentarzy
-
ilość ocen
-
Lendava to idealne miejsce na wakacje dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Przyjemnością bowiem będzie urlop w taki pięknym i zacisznym miejscu. A pożyteczne dla zdrowia okażą się baseny termalne, będącą główną...

Lendava » Słowenia środkowa » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1635
komentarzy
-
ilość ocen
-
W Słowenii, nieopodal granicy austriackiej i włoskiej, w górskiej dolinie zwanej Zgornjesavska valley leży nowoczesne wczasowisko - Kranjska Gora. Świetnie poczują się tam nie tylko narciarze, ale również wszyscy Ci, którzy lubią aktywny...

Kranjska Gora » Alpy Słoweńskie » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1424
komentarzy
-
ilość ocen
-
Koper jest zabytkowym słoweńskim portem położonym na północno - zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria. Do XIX wieku najstarsza część miasta znajdowała się na wyspie, która została sztucznie połączona z lądem. 
Początki miasta...

Koper » Primorje » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1465
komentarzy
-
ilość ocen
-
Lazurowe Wybrzeże (fr. Côte d Azur), nazywane również Francuską Riwierą, to leżący w Prowansji fragment wybrzeża Morza Śródziemnego, rozciągający się od miasta Cassis do granicy włoskiej. Jest to najważniejszy region turystyczny Francji, stanowiący każdego lata cel podróży milionów turystów.

Obecna nazwa tego słonecznego fragmentu francuskiego wybrzeża zaczęła się rozpowszechniać od 1887 roku za sprawą powieści Stéphen Liégearda, o tytule La côte d azur. W użyciu jest również, wywodzący się z języka angielskiego, termin riwiera.

Największym miastem regionu jest Nicea. Pozostałe ważne ośrodki Lazurowego Wybrzeża to Monte Carlo - stolica Księstwa Monako, Cannes, Saint-Tropez i Tulon (fr. Toulon).


Historia


Pierwsze ślady działalności człowieka - a raczej jego przodków - na Lazurowym Wybrzeżu, są datowane na setki tysięcy lat wstecz. W pobliżu największego miasta w regionie, Nicei (fr. Nice), odkryto najstarsze ślady palenisk w Europie, datowane na 400 tysięcy lat p.n.e.
 
Od VII w. p.n.e. na Lazurowym Wybrzeżu pojawiają się Grecy, wznoszący kolonie handlowe, jednak koniec I w. p.n.e. przynosi kolonizację rzymską, której liczne pozostałości, w postaci amfiteatrów, pomników czy fragmentów zabudowy można podziwiać w czasach współczesnych. Z czasów rzymskich pochodzi również nazwa regionu - Prowansja (fr. Provence).
 
Od połowy III w. n.e. wpływy rzymskie w regionie słabną. Wśród mieszkańców Lazurowego Wybrzeża coraz popularniejsze staje się chrześcijaństwo, powstają pierwsze diecezje i budynki sakralne.

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego następuje trwający wiele wieków regres, tereny Lazurowego Wybrzeża na krótko opanowują m.in. Ostrogoci, Wizygoci, Burgundowie, Normanowie, a w późniejszych wiekach pochodząca z Genui rodzina Grimaldi. Od 1486 roku dzisiejsza Francuska Riwiera staje się częścią Francji.

Popularność Lazurowego Wybrzeża jako miejsca wypoczynku zaczyna wzrastać od XVIII wieku, gdy południowe wybrzeże Francji staje się modne wśród brytyjskiej arystokracji.


Atrakcje turystyczne


Największe miasto Francuskiej Riwiery, Nicea, to znany ośrodek turystyczny. Do najstarszych zabytków miasta należą ruiny rzymskich term i amfiteatru, pochodzące z III wieku. Warte uwagi są również nicejskie kościoły, a wśród nich katedra Sainte-Réparate, kościół Saint-François-de-Paule, pałac senacki (fr. Palais du Sénat) i pałac Lascaris.

Wielbiciele sztuki docenią zbiory muzeów - Musée Matisse, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Sztuki Współczesnej (m.in. prace Andy’ego Warhola), Muzeum Sztuk Pięknych (bogata kolekcja dzieł impresjonistów), Musée d Archéologie i Muzeum Chagall.

Dzięki słynnemu festiwalowi filmowemu światową sławę zdobyło Cannes. Miasto aż do XIX wieku było mało znaczącą osadą rybacką, jednak w latach późniejszych francuscy i brytyjscy arystokraci zaczęli wnosić tu swoje letnie rezydencje. Od 1946 roku w mieście, w Palais du Cinema, odbywa się międzynarodowy festiwal filmowy, którego najważniejszą nagrodą jest Złota Palma. Trwałym śladem obecności znanych aktorów jest bulwar Croisette, wzdłuż którego można oglądać odciśnięte ślady dłoni gwiazd filmowych.

Cannes to jednak nie tylko luksus i przepych. Poza drogimi butikami i restauracjami, bez trudu można tam znaleźć spokojne, urokliwe zakątki, jak np. dwie przepiękne wysepki Les Iles de Lerins.

Zasłużoną popularnością cieszy się Saint-Tropez. To niewielkie miasteczko po raz pierwszy stało się sławne podczas II Wojny Światowej, jako pierwsza miejscowość południowego wybrzeża, wyzwolona spod niemieckiej okupacji. W późniejszych latach kurort spopularyzowały filmy z Brigitte Bardot i Louisem de Funesem.

Obecnie Saint-Tropez (nazywane przez mieszkańców St.-Trop) to jeden z najsłynniejszych, znanych ze wspaniałych plaż, kurortów nad Morzem Śródziemnym, miejsce wypoczynku milionerów, gwiazd filmowych, ale również przeciętnych turystów - oferta turystyczna miasta jest bardzo zróżnicowana, pozwalając cieszyć się jego urokami zarówno właścicielom kilkudziesięciometrowych jachtów, jak i turystom, przybyłym na tygodniowy urlop.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy również Monako. To niewielkie księstwo, ze stolicą w Monte Carlo, formalnie stanowi odrębny organizm państwowy, jednak od XVIII wieku jest ściśle związane z Francją. Wielbiciele hazardu z pewnością nie będą rozczarowani bogactwem oferty kasyn Monte Carlo. Poza hazardem księstwo słynie m.in. z wyścigów samochodowych.

Słynny rajd Monte Carlo jest organizowany corocznie w styczniu przez Automobile Club de Monaco. Jego trasa wiedzie przez tereny Księstwa Monako i południowo - wschodnią Francję. Ta organizowana od 1911 roku impreza jest najstarszym, cyklicznie organizowanym rajdem samochodowym na świecie. Warto pamiętać, że drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Rajd Polski.

Do najstarszych i najbardziej prestiżowych wyścigów należy również Grand Prix Monako Formuły 1, organizowany od 1929 roku. Trasa, wiodąca przez liczne wzniesienia, pełna wąskich odcinków i ciasnych zakrętów sprawia, że tor wyścigowy (wiodący wyłączonymi z ruchu na czas wyścigu ulicami) w Monako należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie do najbardziej widowiskowych w Formule 1. Warty odnotowania jest fakt, że Grand Prix Monako jest jedynym wyścigiem Formuły 1, który - ze względu na specyfikę trasy - można oglądać bez kupowania biletów wstępu.


Plaże i sporty


Francuska Riwiera to przede wszystkim wypoczynek i sporty wodne. Wśród turystów najpowszechniejsze jest plażowanie i kąpiele w morzu, bardzo popularne są również skutery wodne. Doskonałe warunki znajdą tu również wielbiciele żagli i surfingu.

Region posiada również doskonałe zaplecze do uprawiania niemal wszystkich sportów - od górskich wędrówek, po gry zespołowe, jogging, wyprawy rowerowe czy golfa.


Noclegi


Trwająca kilka wieków popularność regionu wśród turystów zaowocowała doskonałym zapleczem hotelowym i infrastrukturą, pozwalającą na spędzenie wspaniałego urlopu. Wielbiciele luksusu z pewnością docenią ofertę Cannes, gdzie przy bulwarze Croisette stoją m.in. hotel Carlton i inne znane z luksusowej oferty hotele - pałace. Równie wysoki standard oferuje hotel Negresco w Nicei i wiele innych.

Szeroki wybór hoteli, pensjonatów i tanich miejsc noclegowych sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie - od wczasów all-inclusive po tanie miejsca w hostelach lub hotelikach typu bed&breakfast.

Warto zwrócić uwagę, ze wszystkie francuskie hotele są nadzorowane przez państwową administrację, która dba o utrzymywanie jednolitych w całym kraju standardów. Z tego względu klasa hotelu wyrażona gwiazdkami jest ujednolicona i miarodajna, w przeciwieństwie do wielu innych krajów basenu Morza Śródziemnego.


Kuchnia


Podczas urlopu na Lazurowym Wybrzeżu warto bliżej poznać kuchnię tego regionu. Jej znakiem rozpoznawczym i najbardziej znanym na świecie specjałem są wina prowansalskie (fr. Côtes de Provence). Tradycja uprawy winorośli sięga tu V w. p.n.e, a miejscowe wina doceniali już starożytni Rzymianie, rozwożąc je galerami po całym basenie Morza Śródziemnego. Obecnie większość produkcji stanowią wina różowe, cenione ze względu na specyficzny smak, lekkość i aromat.

Specjalnością regionu są trufle i kasztany. Podobnie jak w całej Francji, o zawrót głowy może przyprawić oferta serów - do wyboru jest kilkaset gatunków.
 
Światową sławę zyskała sałatka nicejska, składająca się z listków różnych sałat, cebuli, rzodkiewki, kawałków jajka i tuńczyka, oliwek. anchois i pomidorów. Kolejnym regionalnym daniem o światowej sławie jest aioli - potrawa z solonego dorsza, warzyw i majonezu czosnkowego.

Wśród lokalnych specjałów warto zwrócić uwagę na la tarte tropézienne - ciasto drożdżowe z kremem i miody, cenione za unikalny, lawendowy aromat. Wpływom kuchni włoskiej Francuzi zawdzięczają również potrawę o nazwie socca - placek upieczony z mąki grochu włoskiego, przed podaniem polewany oliwą. Popularna jest tu również hiszpańska paella.


Dodatkowe informacje


Pogoda Francuskiej Riwiery kształtowana jest przez klimat śródziemnomorski, temperatury sięgają tu nawet 30°C. Charakterystyczny dla tych terenów jest Mistral - suchy i zimny, porywisty wiatr wiejący zimą z północnego zachodu.

Ze względu na swoje znaczenie Lazurowe Wybrzeże jest doskonale skomunikowane z resztą kraju i zagranicą. W Nicei znajduje się międzynarodowy port lotniczy, dobrze rozbudowana jest również sieć kolejowa. Pomiędzy nadmorskimi ośrodkami kursują promy i statki wycieczkowe.
Miejsce na reklamę:)
Miejscowość Izola to wypoczynkowy kurort położony w południowo-zachodniej części Słowenii. Malownicze położenie nad wybrzeżem Morza Adriatyckiego (północna część półwyspu Istria) to jeden z licznych atutów tego niezwykłego miejsca....

Izola » Primorje » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1501
komentarzy
-
ilość ocen
-
Gozd Martuljek to mała wioska położona w Słowenii, pomiędzy szczytami Alp Julijskich i Karawanek. Wioska ulokowana na pograniczu Słowenii, Austrii i Włoch rokrocznie przyciąga zwolenników śnieżnych szaleństw. Miejsce jest idealne na zimowe...

Gozd Martuljek » Alpy Słoweńskie » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1456
komentarzy
-
ilość ocen
-
Terme Dolenjske Toplice w Słowenii szczycą się bogata tradycją, są jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie. Gorące źródła i przyjemne otoczenie malowniczych winnic, rosnących wzdłuż doliny rzeki Krka zainteresowały już niejednego...

Dolenjske Toplice » Słowenia środkowa » Słowenia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1464
komentarzy
-
ilość ocen
-
Podstawowe informacje


Kiedyś mała, niepozorna wioska rybacka, obecnie jeden z popularniejszych kurortów w całej Portugalii. Mowa o miasteczku Albufeira, znajdującym się w samym centrum regionu Algarve. To dogodne miejsce na wakacje zarówno...

Albufeira » Algarve » Portugalia

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1495
komentarzy
-
ilość ocen
-
Cambrils jest niewielkim, przyjemnym nadmorskim miasteczkiem w Hiszpanii. Znajduje się w samym sercu Costa Dorada i sąsiaduje z przepięknym Salou. Jest jedną z charakterystycznych gmin Śródziemnomorskich. Można tam podziwiać uroki portu,...

Cambrils » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
1455
komentarzy
-
ilość ocen
-
Rosas to miasto położone w prowincji Girona w Hiszpanii. Jest to największy kurort na północnym odcinku wybrzeża Costa Brava. Rosas swoimi początkami sięga VIII wieku, kiedy to przybyli pierwsi osadnicy ze starożytnej Grecji. Dogodne...

Rosas » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1442
komentarzy
-
ilość ocen
-
Peniscola leży na Costa Azahar miedzy Taragona i Walencja. Najbliższe lotnisko Reus Tarragona Airport jest o godzine drogi, lotnisko w Walencji o 1hrs 20 min a z lotniska w Barcelonie jest okolo 2 godzin jazdy. Pociagiem mozna dojechac zarowno z...

Peniscola » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1473
komentarzy
-
ilość ocen
-
Iberyjskie budowle, średniowieczny zamek obok olbrzymich dyskotek, mnóstwa pubów, kafejek i restauracji. Malownicze miasteczko położone na niezwykle pięknym wybrzeżu Costa Brava to nie tylko kurort turystyczny. To miasto, którego historia...

Lloret de Mar » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1635
komentarzy
-
ilość ocen
-
Girona hiszpańskie miasto w Katalonii oraz stolica prowincji o tej samej nazwie, położonej przy granicy z Francją. Posiada jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii. Burzliwa historia miasta niewątpliwie wywarła...

Girona » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1436
komentarzy
-
ilość ocen
-
Położenie


Estartit to typowa, wakacyjna miejscowość na wybrzeżu Costa Brava. Położona jest w odległości 130 km od Barcelony oraz 90 km od granicy z Francją. Resort znajduje się w prowincji Griona (region Katalonia).W przeszłości była...

Estartit » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1624
komentarzy
-
ilość ocen
-
Podstawowe informacje


Niewielkie miasteczko jakim jest Deltebre, leży na hiszpańskim wybrzeżu Costa Daurda, we wschodniej części Katalonii. Większość kurortów turystycznych znajdujących się w tym regionie uchodzi za prawdziwe...

Deltebre » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1479
komentarzy
-
ilość ocen
-
Blanes to ok. 30-tysięczne miasto, położone w malowniczej scenerii: górzysty teren schodzący do morza i zatoka z portem jachtowym, w której cumują również statki turystyczne. To miejsce znacznie spokojniejsze i bardziej kameralne niż...

Blanes » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1537
komentarzy
-
ilość ocen
-
„Barcelona - taki piękny horyzont, Barcelona - niczym klejnot w słońcu, będę mewą krążącą nad twym pięknym morzem” wysławiał stolicę Katalonii w jednym ze swoich utworów Freddy Mercury. Piosenka ta, wykonywana wraz ze śpiewaczką...

Barcelona » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1475
komentarzy
-
ilość ocen
-
Położenie


Alcoceber to typowa hiszpańska miejscowość, położona w odległości ok. 100 km na wschód od Walencji, na wybrzeżu Costa de Azahar, czyli na Wybrzeżu Kwitnącej Pomarańczy (nazwę swą zawdzięcza wielkim plantacjom cytrusów)....

Alcoceber » Costa Brava » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1452
komentarzy
-
ilość ocen
-
Velika to miejscowość leżąca ok.155 km na południe od salonik, w której wszystko usytuowane jest blisko morza. Sklepy, hotele, puby i dyskoteki dzieli od plaży jedna szosa. Posiada dobrze zagospodarowaną 13-kilometrową piaszczysto - żwirowo -...

Velika » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1600
komentarzy
-
ilość ocen
-
Złote plaże, luksusowe hotele nad brzegiem Morza Egejskiego, surfingowe szaleństwo - wszystko to znajdziecie w Sani - uroczym kurorcie położonym w północnej Grecji, a konkretniej w skąpanym w słońcu rejonie Chalkidiki, na Półwyspie Kasandra...

Sani » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1602
komentarzy
-
ilość ocen
-
Saloniki - serce Macedonii

   Saloniki są drugim, po Atenach najważniejszym miastem Grecji, będącym stolicą regionu Macedonia. Ich początki sięgają 316 roku przed nasza erą, kiedy to Macedoński król Kassandros zlecił zbudowanie osady i...

Thessaloniki » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1419
komentarzy
-
ilość ocen
-
Platamonas leży w dolinie Tempe (Témbi), którą przez wieki wymywały wody rzeki Pinios (Penejos) płynącej między stromymi skałami pasma Olimpu i Ossy. U północnego wylotu przełęczy, w Platamonas, wznosi się postawiona przez krzyżowców...

Platamonas » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1449
komentarzy
-
ilość ocen
-
Paralia - miejscowość turystyczna położona około 7 km od Katerini stolicy regionu Pieria. Jest to miejscowość niewielka, ale jedna z najbardziej znanych na Riwierze Olimpijskiej. Piękne miasteczko, które jeszcze na początku lat...

Paralia » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1438
komentarzy
-
ilość ocen
-
Nei Pori to miejscowość położona u stóp Olimpu na Riwierze Olimpijskiej. Jest to miasteczko typowo turystyczne, zbudowane na osuszonych bagnach 15 lat temu. Znajduje się w odległości ok 160 km od Salonik. Nad kryształowo błękitnym morzem...

Nei Pori » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1435
komentarzy
-
ilość ocen
-
Makrigialos to mała wioska leżąca w krainie Pieria, wchodzącej w skład regionu greckiej Macedonii. Nazwę miejscowości tłumaczy się jako

Makrigialos » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1492
komentarzy
-
ilość ocen
-
Litohoro to niewielka miejscowość wypoczynkowa z niesamowitą atmosferą. Leży w Grecji, na Riwierze Olimpijskiej u podnóża Olimpu, w odległości ok. 9 km na południe od stolicy regionu Katerini, w pobliżu krajowej drogi E75. Miasteczko...

Litohoro » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1492
komentarzy
-
ilość ocen
-
Leptokaria to miejscowość w Grecji, leżąca na wysokości ok. 300 m n.p.m, w odległości ok. 25 km na południe od stolicy regionu Katerini oraz ok.100 km od Salonik. Znajduje się we wschodniej części Macedonii nad spokojnym Morzem Egejskim, w...

Leptokaria » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1446
komentarzy
-
ilość ocen
-
Lampiri to miasteczko w południowej Grecji, w regionie administracyjnym Achaja (Grecja Zachodnia). Leży na półwyspie Peloponez, tuż nad otwartym morzem. Jest ośrodkiem wypoczynkowym w miesiącach letnich. Lampiri było ważnym centrum w...

Lampiri » Chalkidiki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1664
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
LOSOWE
Pani sowa w spa

Pani sowa w spa

kategoria
dodany
2009-01-21
przez
-
wyświetleń
7312
komentarzy
-
ilość ocen
-
jednak terz jest człowiekiem ;]

jednak terz jest człowiekiem ;]

kategoria
dodany
2009-05-28
przez
skarpet
wyświetleń
3989
komentarzy
-
ilość ocen
1
Saint Raphael to miejscowość i gmina położona we Francji, w regionie Prowansja - Alpy - Lazurowe Wybrzeże oraz w departamencie Var. Usytuowana jest w malowniczej zatoce Fréjus. Gmina Saint Raphael zawiera aż 36 km wybrzeża Morza Śródziemnego....

Saint Raphael » Lazurowe Wybrzeże » Francja

kategoria
dodany
2012-11-07
przez
-
wyświetleń
1423
komentarzy
-
ilość ocen
-
Ugotowane

Ugotowane

kategoria
dodany
2013-01-12
przez
-
wyświetleń
3448
komentarzy
-
ilość ocen
-
Fail

Fail

kategoria
dodany
2010-03-20
przez
-
wyświetleń
3374
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dancing cat

Dancing cat

kategoria
dodany
2008-04-20
przez
-
wyświetleń
4115
komentarzy
-
ilość ocen
-
100% Blondyneczka

100% Blondyneczka

kategoria
dodany
2009-11-20
przez
-
wyświetleń
3766
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

Pewnego razu maly Jasio wszedl do pokoju rodzicow i przylapal ich
na uprawianiu seksu. "Tatusiu, co robisz ?" - pyta Jasio.
"Ehm.. nooo... mamusia chciala miec bobaska..." - mowi tatus.
Na to Jas kladzie sie obok mamusi i mowi: " no to ja chce rowerek !"

Siedza dwa bachory w lawce i gadaja:
- sluchaj, czy twoi rodzice podjadaja w nocy ?
- nie. a czemu pytasz ?
- bo moi chyba tak, bo w nocy slychac jakies mlaskanie.

Mama kapie sie w wannie. Nagle wchodzi Wacus i pyta :
- Mamusiu co to takiego ?
Zaklopotana mama po krotkim namysle odpowiada :
- Szczoteczka do zebow ; taka duza szczoteczka ...
- E tam wcale nie duza. Tatus to ma szczoteczke i to na kiju ! Widzialem, jak
ciocia Lusia zeby nia czyscila.

Na lekcji polskiego kazde z dzieci ma powiedziec kilka slow o zimie.
Przychodzi kolej na Jasia:
- jest wielki mroz. Z drzew spadly juz liscie, ptaki odlecialy do
cieplych krajow, woda zamarzla w jeziorze, a na lodzie wilki
sie pier....
- Jasiu, zle !
- No pewnie, ze zle, bo im sie lapy slizgaja !!!

W szkole na lekcjii biologii, pani kazala dzieciom, aby dowiedzialy sie w domu,
co to jest penis. Jasio przychodzi do taty i pyta sie:
- Tato co to jest penis ?
- Nie moge ci powiedziec, bo jestes za mlody.
- Ale pani w szkole kazala!
Tata chcac nie chcac wzial Jasia do pokoju, zdjal spodnie i mowi:
- Patrz, to jest wlasnie penis.
Jasio usmiechnal sie i po odrobieniu lekcjii poszedl na spotkanie z Malgosia.
Malgosia mowi:
- Nic nie moglam z taty wyciagna?. A ty Jasiu moglbys mi powiedziec?
Jasio odparl, ze chetnie, wzial ja za reke i poszedl z nia w krzaki, zdjal
spodnie i mowi:
- Patrz, to jest kutas, a penis jest to takie cos tylko, ze dwa razy wieksze.

- Sluchaj Jasiu, zadam Ci zagadke. W ktorym miejscu jajka sa
najbardziej gorace? - pyta sie kolega Jasia.
- Nie wiem.
- Na patelni, oczywiscie!
- Eee, glupia zagadka.
- Dlaczego?
- Bo nie ma idioty, ktory by usiadl golym tylkiem na goraca
patelnie.

Na lekcji w Moskiewskiej szkole pani przepytuje dzieci jak uczciły rocznice
rewolucji październikowej. Sierjoza wraz z ojcem był w fabryce i pomagał w
wykonywaniu zadań ponadplanowych. Wania wraz z mama i tata sadzili drzewa w
parku. Wszystkie dzieci już opowiedziały, tylko Sasza nie.
- No, Sasza pochwal się jak uczciliście tą rocznice ?
- Bawiliśmy się z Tata w Armie Czerwona.....
- To bardzo ciekawe, a co robiliście ?
- Poszliśmy do sąsiadki. Tato ja zgwałcił, a ja ukradłem zegarek.

- Co Jasiu robi w skladzie przezerwatyw ????
- Przygotowuje KINDER-Niespodzianki

Zwierzęta dostały powołanie do wojska. Pierwszy na komisje poszedł niedźwiedź.
- I co? I co?! - pyta się go zając gdy wyszedł.
- A mam przydział do kampanii budowlanej.
- Oj, to nie jest źle, powiedz jak to zrobiłeś, to pójdziemy tam razem.
- Pokazali mi karabin, spytali co to jest, ja odparłem, ze nie wiem. Pokazali granat, powiedziałem, ze nie wiem. Pokazali cegle, powiedziałem - cegła - i mnie przydzielili.
Wszedł zając na komisje.
- Co to jest? - pytają, pokazując karabin.
- Nie wiem!
- A co to jest? - pytają pokazując granat.
- Nie wiem!
W tym momencie pytający schylił się pod stół po cegle i zanim ja podniósł zając wrzasnął:
- Cegła!
- Do kontrwywiadu!

Przychodzi Jasiu do domu ze szkoły i krzyczy :
- Mamo, mamo dzisiaj zrobiłem dobry uczynek.
- No to mów.
- Koledzy podłożyli pineskę szpicem do góry na krześle nauczyciela. Już miał
siadać kiedy ja odsunąłem krzesło.

© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593