UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

kategoria
dodany
2014-02-24
przez
-
wyświetleń
5574
komentarzy
-
ilość ocen
-
Teraz już wiem...

Teraz już wiem...

kategoria
dodany
2013-07-06
przez
-
wyświetleń
6632
komentarzy
-
ilość ocen
-
jak Pan woli?

jak Pan woli?

kategoria
dodany
2013-02-22
przez
-
wyświetleń
7086
komentarzy
-
ilość ocen
-
http://toster.pl/tost/245033

W Pacanowie na uboczu

kategoria
dodany
2013-02-05
przez
stobejczyk
wyświetleń
5949
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alpbach to miasto w zachodniej Austrii, w Tyrolu, w pobliżu słynnej Doliny Zillertal. Leży na wysokości 1 000 m n.p.m., w Dolinie Alpbachtal, na nasłonecznionym płaskowyżu, bezpośrednio u wejścia do regionu narciarskiego Wiedersberger Horn. Do...

Alpbach » Zachodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6128
komentarzy
-
ilość ocen
-
Almiros to słynna kreteńska plaża, znajdująca się niedaleko większego miasta Agios Nikolaos. Tuż przy niej wzniesiono nowoczesny resort turystyczny, Almiros Beach, z zapierającymi dech w piersi widokami na morze i wyjątkowymi okazami przyrody....

Almiros » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5989
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alikanas to mała, spokojna miejscowość turystyczna, która mieści się na wschodnim wybrzeżu wyspy nad brzegiem morza. Największym atutem Alikanas jest cudowna piaszczysta plaża, która ciągnie się na kilka kilometrów. W porównaniu do...

Alikanas » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6367
komentarzy
-
ilość ocen
-
Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5930
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alcudia to miejscowość w Hiszpanii. Leży 10 km na południe od Port de Pollença. Jedynym powodem do sławy są tu pieczołowicie odbudowane średniowieczne mury. Wewnątrz nich znajdują się domy patrycjuszy z XVII/XVIII wieku i przepiękny...

Alcudia » Majorka » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6308
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5922
komentarzy
-
ilość ocen
-
Orebić - miejscowość wielu możliwości wypoczynku.


Zastanawiasz się gdzie pojechać na tegoroczne wakacje. Czy postawić na spokojny urlop na plaży skąpanej słońcem, czy też wybrać aktywny wypoczynek, włącznie ze zwiedzaniem zabytkowych atrakcji turystycznych i różnych miejsc historycznych. Jeżeli chciałbyś zaznać obu wymienionych rodzajów wypoczynku, zapraszamy do Orebića w Chorwacji (Croatia).
Półwysep Peljesac, największy w Dalmacji (Dalmacija), odwiedzany przez całe tłumy turystów. Jedni przyjeżdżają, aby odpocząć i zażyć słoneczno - morskich kąpieli, inny aby podziwiać architekturę, dzięki której wiele kultur pozostawiło swoje ślady z przeszłości. Przykładem są choćby stońskie mury łączące Mali Ston z miejscowością Ston, które powstały aby oddzielić półwysep od lądu i dzięki temu uchronić go przed najeźdźcami.
 
Jest to miasto kapitanów i marynarzy, położone u stóp najwyższej góry na Półwyspie Peljesac, św. Eliasza. Miasto niezwykle malownicze, niezwykle słoneczne, o wielu niezwykłych atrakcjach turystycznych, zapewniających udany wypoczynek. Turystom, którzy przyjadą tutaj, mając w planach spokój i bezstresowy urlop, można zaproponować bardzo bogatą linię brzegową, rozciągającą się wzdłuż całej miejscowości. Plaże są niezwykle różnorodne: żwirowe, kamieniste, pomosty betonowe oraz najbardziej znana plaża z piaszczystym odcinkiem - Trestenica. Charakterystyczne dla miejscowości Orebić jest to, że odcinki plażowe znajdują się w samym mieście, a nie na jego obrzeżach, jak to bywa w większości miast dalmatyńskich. Ci, którzy marzą o odrobinie prywatności i odcięciu się od ludzi mogą się udać do pobliskich morskich zatoczek z wyalienowanymi plażami.

Warto zwrócić uwagę na bogatą przyrodę Orebića. Jest to miejsce porośnięte ogromną ilością iglastych drzew oraz roślinnością śródziemnomorską. Cała wyspa Peljesac jest górzysta. Wspomniana góra św. Eliasza stoi na straży słonecznych dni, jednocześnie chroniąc przed niepogodą i zapewniając niespotykane widoki zjawisk meteorologicznych. Niejednokrotnie turyści mogą zobaczyć szalejącą burzę z piorunami, podczas gdy nad nimi świeci słońce na błękitnym niebie.


Miłośnikom natury poleca się odwiedzenie Chronionego Parku Przyrody Biokovo, leżącego na masywie górskim Biokovo. Można w nim podziwiać głębokie groty, jaskinie, przepaście i lasy bukowe. Dostępny do zwiedzania jest ogród botaniczny i dwa szczyty: Vosac i Sv. Jure. Ciekawe jest to, że niektóre groty są tak głębokie, że można w nich znaleźć śnieg, dlatego od dawna służyły one mieszkańcom do przechowywania żywności. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek mogą pojeździć na rowerze, spacerować po górach, pojeździć konno, lub polatać na paralotni.

Dla tych aktywnych, którzy nie zamierzają spędzać całego czasu na plaży mamy także inne oferty turystyczne. Z Orebića można się wybrać do wielu interesujących miejscowości, które przybliżą miłośnikom Chorwacji jej kulturę, miłośnikom historii pozwolą poczuć atmosferę średniowiecza śródziemnomorskiego, miłośnikom architektury nacieszyć oko spektakularnymi budowlami. Jednym z takich miejsc, które na pewno warto odwiedzić jest Korcula znajdująca się na wyspie o tej samej nazwie. Miasteczko to zwane jest ”małym Dubrovnikiem”. Otoczone jest murami i wieżami wzniesionymi w XIV w. Samo miasteczko oferuje zwiedzającym gotyckie i renesansowe pałace i kościoły oraz spacer wśród krętych uliczek i murów. Specyfika tego miejsca polega na magicznej poniekąd atmosferze stworzonej przez historię. Jednym z powodów, dla którego warto je odwiedzić jest fakt, że urodził się tu w 1524 roku Marco Polo, wielki kupiec, odkrywca i podróżnik. Jego dom został udostępniony turystom do zwiedzania. Dodatkowym akcentem wzbogacającym historyczną atmosferę Korculi jest jeden z trzech tańców rycerskich ”moreska”, który zobaczyć można tylko w tym miejscu.

Będąc w Orebiću można się także wybrać na wycieczkę do Trpanj za pomocą promu z miasta Ploce lub drogą turystyczną przez Ston. Na specyficzną atmosferę tego miasta składa się niewielki port, gdzie przy jednej ze skał znajduje się posąg Madonny, która błogosławi rybaków wypływających na połów i dba o ich bezpieczny powrót do portu. Miłośnicy architektury mogą zwiedzić kościół Gospa od Kamene, w którym znajduje się piękny renesansowy ołtarz. Magii w Trpanj dodają miejscowe winnice, których wyrobów można smakować w zacisznych miejscowych lokalach i knajpach.

Wszystko to wycieczki poza Orebić, ale i w samym mieście warto się wybrać na zwiedzanie i zapoznawanie się z tutejszą kulturą. Miejscem takim jest choćby Muzeum Morskie, które zawiera cenne dokumenty i eksponaty, pozwalające zaznajomić się ze wspaniałą historią żeglarską miejscowości. Poza Muzeum jedną z największych atrakcji turystycznych jest Klasztor Franciszkanów wybudowany w 1470 roku. Można się tam dostać samochodem, trwa to ok. pięciu minut, lub pieszo, w zależności od miejsca zakwaterowania 15 - 30 minut. Niedaleko klasztoru znajduje się malownicza miejscowość Karmen z kilkoma średniowiecznymi zabytkami, które również warto zwiedzić.

Ale nie można karmić ducha jedynie ciągłym zwiedzaniem i poznawaniem średniowiecznej historii. Trzeba także nakarmić ciało. Restauracje na półwyspie i wybrzeżu serwują różne potrawy, w dość specyficznym stylu. Z potraw mięsnych spotkamy: mjesano meso na zaru, co znaczy mięso z grilla, cevapcici, raznjici, które przypominają naszego polskiego szaszłyka, pljeskavica, która jest mielonym z trzech rodzajów mięsa, lignje przene są to kalmary w panierce oraz oczywiście całe mnóstwo ryb i owoców morza. Wszystko to może być uraczone chorwackim winem: Dingac i Postup, które są bardzo smaczne, lub przepysznym piwem, np. Karlovacko.

Dodatkowym atutem miejscowości Orebić są doroczne imprezy kulturalne organizowane latem nazywane Dani kulture. W czasie półtoramiesięcznym organizowane są tu pokazy i występy, odbywają się marsze korowodów, grają zespoły folklorystyczne z całego półwyspu. Dodatkowo organizowane są wieczory rybackie - Rybacki vecer w całej Dalmacji, codziennie w innej miejscowości. Turyści mają okazję w tym czasie skosztować pysznej ryby grillowanej, chorwackiego wina, posłuchać miejscowej orkiestry, zobaczyć tańce zespołów folklorystycznych oraz samemu potańczyć, gdy zespół zacznie grać. W tym czasie turyści nie tylko poznają kulturę Dalmacji, ale sami mogą świetnie się bawić, integrując się z niezwykle otwartymi mieszkańcami Chorwacji.

Transport z Polski do miejscowości Orebić można odbyć na trzy sposoby: turyści, którzy podróżują za pomocą samolotu dolecą do Dubrovnika (zajmuje to ok. 1,5 - 2 godzin, aczkolwiek jest to uzależnione od tego z jakiej części Polski się leci), następnie stamtąd autokarem do celu. Kolejny sposób to transport prywatny, czyli wsiadamy we własny samochód i ruszamy na Chorwację. Proponuje się dwie trasy: pierwsza prowadzi przez Węgry i Bośnie i Hercegowinę, druga przez Czechy, Austrię i Słowenię.

W ofercie znaleźć można apartamenty prywatne, kwatery prywatne oraz hotele zapewniające standard all inclusive. Wszystko można dostosować do kosztów, jakie przeznaczymy na tę podróż. Można także skorzystać z oferty last minute i na wakacje wybrać się do Orebić. Jeżeli zależy Ci, aby znaleźć na ziemi miejsce, do którego pojedziesz raz i będziesz chciał tam wrócić, zawsze znajdując coś nowego dla siebie, to pamiętaj: Lato równa się Orebić.
Miejsce na reklamę:)
Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5846
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Sostis to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na wyspie Zakinthos. Przyjemny klimat, turkusowe morze i różne możliwości spędzania wolnego czasu - sprawiają, że Agios Sostis cieszy się dużą popularnością wśród turystów....

Agios Sostis » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5790
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grecja to jeden z ciekawszych dla wczasowiczów regionów Europy. Do państwa tego należy wiele śródziemnomorskich wysp, a wśród nich jest piąta co do wielkości wyspa Kreta. Jedną ze znajdujących się na niej miejscowości wypoczynkowych jest...

Agios Nikolaos » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5884
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Ioannis Peristeron to ładna i spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 15 km na południe od miasta Korfu. Czyste morze, długa, piaszczysto-żwirowa plaża oraz możliwości licznych wycieczek przyciągają do Agios Ioannis Peristeron...

Agios Ioannis » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6195
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Gordios to mała miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu w Grecji. Leży niecałe 20 kilometrów od stolicy wyspy, miasta Korfu, w którym znajduje się najbliższe lotnisko. Miasto Agios Gordios otoczone jest zielonymi...

Agios Gordios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5926
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soczysta zieleń, szum morza, niezwykły klimat - w miejscowości Agios Georgios na greckiej wyspie Korfu można spędzić wakacje marzeń. To raj dla tych, którzy kochają piaszczyste plaże, morską bryzę i piękny krajobraz, cieszący oko w...

Agios Georgios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5948
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Fokas to miejscowość turystyczna w Grecji, na wyspie Kos, w pobliżu południowo - zachodnich wybrzeży Turcji.. Miasteczko posiada własną piaszczysto - żwirową plażę, wokół której położone są sklepiki, tawerny i hotele. Przez Agios...

Agios Fokas » Wyspa Kos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5916
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agii Apostoli to słynne miejsce na Krecie, znajdujące się w odległości zaledwie 5 km na zachód od centrum Chanii, byłej stolicy wyspy. Znane jest z niewielkich, uroczych lasków znajdujących się pod ochroną, mistrzostw w siatkówce plażowej,...

Agii Apostoli » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6239
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Triada leży w północno zachodniej części półwyspu Akrotiri, należącego do wyspy Krety. Wioska znajduje się po wschodniej stronie miasta Chania, w odległości 16 kilometrów oraz bardzo blisko znanej miejscowości Phaistos. Sama nazwa,...

Agia Triada » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6142
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i...

Agia Marina » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5769
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Galini to idealne miejsce na wypoczynek znajdujące się na największej greckiej wyspie to jest na Krecie. Jest to przyjazna wioska rybacka, do której w prosty sposób można dotrzeć autobusem, taksówką czy wypożyczonym samochodem, bowiem...

Agia Galini » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5792
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agay to urocza miejscowość letniskowa, która mieści się we Francji, słynąca z pięknych widoków, czy to nadmorskich, czy górskich w masywie Estérel. Położona jest w wyjątkowej zatoce z piaszczystymi plażami między Saint-Raphaël (12 km),...

Agay » Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe » Francja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5587
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5664
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afitos to jedna z najstarszych miejscowości na półwyspie Kassandra. Malownicze, wąskie uliczki, senny placyk z zabytkowym kościołem, a także taras z widokiem na mały port rybacki i Morze Egejskie - na długo pozostają w pamięci......

Afitos » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5915
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afandou to miasteczko, które zostało założone, gdy piraci pustoszyli wyspy Morza Śródziemnego. W tym okresie, ludzie opuszczali wybrzeża w celu znalezienia schronienia w głębi lądu. Miejscowość wzięła swoją nazwę od słowa

Afandou » Wyspa Rodos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6043
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej...

Adrspach » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6044
komentarzy
-
ilość ocen
-
Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą

Admont » Południowo Wschodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5624
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5991
komentarzy
-
ilość ocen
-
Abtenau » Środkowa Austria » Austria

Abtenau » Środkowa Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5773
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mediolan - miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Wg danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób,...

Mediolan » Dolomity » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6337
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie...

Wenecja » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6520
komentarzy
-
ilość ocen
-
Trentino jest wspaniałym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku zimą. Na narciarzy czeka tu ponad 800 km tras zjazdowych, z czego ponad 90% posiada systemy sztucznego naśnieżania. Niemalże cały obszar prowincji zajmują dwa duże regiony...

Trento » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6039
komentarzy
-
ilość ocen
-
Tesero jest jednym z uroczych miasteczek leżących nad doliną Val di Fiemme. Miłośnicy sportu mogą tu nie tylko uprawiać swoje ulubione dyscypliny, ale także przeżywać sportowe emocje. Już dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata w...

Tesero » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5836
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soraga di Fassa leży w przepięknej dolinie Val di Fassa, będąca przedłużeniem Val di Fiemme, jednej z najbardziej popularnych części Dolomitów. Miasteczko oczaruje Cię niezwykłą atmosferą i aurą spokoju. Skubisem można dojechać do...

Soraga di Fassa » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5851
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
LOSOWE
Sterydy, no co Ty ja nie biore

Sterydy, no co Ty ja nie biore

kategoria
dodany
2008-09-06
przez
-
wyświetleń
11694
komentarzy
-
ilość ocen
16
Ćwiczenia w biurze

Ćwiczenia w biurze

kategoria
dodany
2009-04-17
przez
skarpet
wyświetleń
4069
komentarzy
-
ilość ocen
-
daj pyska

daj pyska

kategoria
dodany
2009-07-06
przez
skarpet
wyświetleń
4198
komentarzy
-
ilość ocen
-
Nie ma zwrotów

Nie ma zwrotów

kategoria
dodany
2012-03-28
przez
-
wyświetleń
2636
komentarzy
-
ilość ocen
-
zemsta śmieciazy

zemsta śmieciazy

kategoria
dodany
2008-04-20
przez
-
wyświetleń
5627
komentarzy
-
ilość ocen
-
Apel do antypiratów

Apel do antypiratów

kategoria
dodany
2009-05-03
przez
-
wyświetleń
4108
komentarzy
-
ilość ocen
2
Ognisty Joe

Ognisty Joe

kategoria
dodany
2008-04-30
przez
-
wyświetleń
6137
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

- Malgosiu rozkracz sie.
- Kraaa !

- Pod kierownica mamusiu.
- Mamusiu, to jajko jest nieswieze.
- Jedz, nie gadaj.
- Mamusiu, czy dziobek tez mam zjesc?

Ojciec z córka zwiedzają muzeum. Przed posagiem Wenus z Milo ojciec zauważa:
- No i widzisz, córeczko, do czego doprowadza obgryzanie paznokci?

Siedza dwa bachory w lawce i gadaja:
- sluchaj, czy twoi rodzice podjadaja w nocy ?
- nie. a czemu pytasz ?
- bo moi chyba tak, bo w nocy slychac jakies mlaskanie.

Jasiu mial slabe oceny. Mama mowi wiec do taty:
- porozmawiaj z Jasim po mesku, zobacz na jego oceny, przemow mu do rozumu.
Ojciec pomyslal, wzial flache i puka do Jasia:
- moge wejsc.
- wejdz tato, prosze.
- przyszedlem pogadac - dziobnemy po kieliszku?
- dobra
Popili troszke:
- moze zapalimy - mowi ojciec
Jasiu zdziwiony:
- dobra - zapalimy
Po jakims czasie ojciec:
- no to co? moze jakis swierszczyk
No i wyjal z rekawa swierszcza i ogladaja, a Jasiu taki zaczerwieniony,
podniecony (wplyw alkoholu, papierosow no i w ogole z ojcem...)
- Tato, kto ma taaakie dziewczyny?
- PRYMUSI synu, prymusi.

- Tatusiu, dlaczego my tak pozno przyszlismy do tego sklepu na zakupy ?
- Nie gadaj tyle, piluj klodke......

Pani kiedys w szkole oglosila konkurs na najladniejsze zdanie z wyrazem
ananas. Nastepnego dnia dzieci przynasza i czytaja swoje zdania, a Jasio
siedzi cichutko. W koncu pani mowi:
- No Jasku, a moze posluchamy Twojego zdania ?
Na to Jasio otwiera zeszyt i zaczyna czytac :
- Wczoraj tatus kupil cala skrzynke jablek. Sam je wszystkie zjadl,
ananas wypial dupe

- Mamusiu, nasz sasiad powiedzial, ze jestes fajna babka, i chetnie by cie
zarznal...
- Zerznal synku, zerznal...

- Sluchaj Jasiu, zadam Ci zagadke. W ktorym miejscu jajka sa
najbardziej gorace? - pyta sie kolega Jasia.
- Nie wiem.
- Na patelni, oczywiscie!
- Eee, glupia zagadka.
- Dlaczego?
- Bo nie ma idioty, ktory by usiadl golym tylkiem na goraca
patelnie.

W czasie zjazdu absolwentow stary profesor pyta dawnego ucznia:
- A, ty Jasiu, ile masz dzieci?
- Osmioro! - odpowiada z duma byly uczen.
- No, tak - mruczy nauczyciel - W klasie tez nigdy nie uwazales.

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593