UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

kategoria
dodany
2014-02-24
przez
-
wyświetleń
4870
komentarzy
-
ilość ocen
-
Teraz już wiem...

Teraz już wiem...

kategoria
dodany
2013-07-06
przez
-
wyświetleń
5937
komentarzy
-
ilość ocen
-
jak Pan woli?

jak Pan woli?

kategoria
dodany
2013-02-22
przez
-
wyświetleń
6360
komentarzy
-
ilość ocen
-
http://toster.pl/tost/245033

W Pacanowie na uboczu

kategoria
dodany
2013-02-05
przez
stobejczyk
wyświetleń
5218
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alpbach to miasto w zachodniej Austrii, w Tyrolu, w pobliżu słynnej Doliny Zillertal. Leży na wysokości 1 000 m n.p.m., w Dolinie Alpbachtal, na nasłonecznionym płaskowyżu, bezpośrednio u wejścia do regionu narciarskiego Wiedersberger Horn. Do...

Alpbach » Zachodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5560
komentarzy
-
ilość ocen
-
Almiros to słynna kreteńska plaża, znajdująca się niedaleko większego miasta Agios Nikolaos. Tuż przy niej wzniesiono nowoczesny resort turystyczny, Almiros Beach, z zapierającymi dech w piersi widokami na morze i wyjątkowymi okazami przyrody....

Almiros » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5337
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alikanas to mała, spokojna miejscowość turystyczna, która mieści się na wschodnim wybrzeżu wyspy nad brzegiem morza. Największym atutem Alikanas jest cudowna piaszczysta plaża, która ciągnie się na kilka kilometrów. W porównaniu do...

Alikanas » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5744
komentarzy
-
ilość ocen
-
Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5320
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alcudia to miejscowość w Hiszpanii. Leży 10 km na południe od Port de Pollença. Jedynym powodem do sławy są tu pieczołowicie odbudowane średniowieczne mury. Wewnątrz nich znajdują się domy patrycjuszy z XVII/XVIII wieku i przepiękny...

Alcudia » Majorka » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5670
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5202
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dalmacja to historyczna, chorwacka kraina, rozciągająca się wzdłuż wschodniego wybrzeża Adriatyku. Jej umowne granice wyznacza na północnym wschodzie wyspa Rab, a na południowym wschodzie - zatoka Kotor. Dalmacja, stanowiąc większość wybrzeża Chorwacji, tworzy pas o długości około 400 i szerokości 50 km.

Umowny podział Dalmacji na część północną, centralną i południową, odzwierciedla różnice pomiędzy regionami. Północ to przede wszystkim duża liczba małych wysepek, region centralny charakteryzuje się większymi wyspami i bliskim sąsiedztwem morza i gór, południe natomiast to wąski pas ziemi w pobliżu Dubrovnika.

Niewielka część historycznej Dalmacji leży obecnie na terenie Bośni i Hercegowiny - jest to miasto Neum (jedyny fragment terytorium Bośni i Hercegowiny z dostępem do Adriatyku) oraz Czarnogóry (obszar nad zatoką Kotor).


Historia


Nazwa krainy pochodzi od Iliryjskiego plemienia nazywanego przez starożytnych Rzymian Dalmatae. Po podboju tych terenów przez Rzymian, utworzono tu prowincję Iliria. W Średniowieczu Dalmacja stała się przedmiotem rywalizacji Cesarstwa Bizantyjskiego, Królestwa Chorwacji, Republiki Weneckiej i Królestwa Bośni. W rezultacie walk i zabiegów dyplomatycznych, Dalmacja dostała się pod, trwające niemal 400 lat (1420 - 1797 r.), panowanie weneckie.

Po Kongresie Wiedeńskim Dalmacja została wcielona do Cesarstwa Austriackiego, jako zachowujące pewną autonomię Królestwo Dalmacji. Po I Wojnie Światowej Dalmacja weszła w skład Jugosławii, a po rozpadzie tego kraju w 1991 roku większość ziem dalmackich znalazła się w granicach Chorwacji.


Atrakcje turystyczne


Ze względu na bogatą historię i tradycję regionu, warto w czasie urlopu poświęcić nieco czasu nie tylko na wypoczynek, ale również na poznanie lokalnych zabytków i atrakcji.

Znany reżyser, Alfred Hitchcock stwierdził niegdyś, że zachód słońca w Zadarze jest piękniejszy od tego w Kalifornii - wrażenie mógł w tym wypadku potęgować fakt, że miasto położone jest na równoległym do lądu półwyspie. Założenia urbanistyczne starówki tego pięknego miasta zdradzają, że Zadar znajdował się niegdyś pod panowaniem rzymskim. W późniejszych wiekach, aż do 1797 roku miastem władali Wenecjanie. Spośród wielu miejsc wartych zobaczenia na szczególną uwagę zasługuje stary port rybacki - Foša (Fosza) - stanowiący doskonały cel spacerów.

Perłą Zadaru jest jednak przede wszystkim stare miasto, gdzie warto zobaczyć między innymi Kościół św. Donata, gdzie organizowane są Zadarskie Wieczory Muzyczne i pierwszą w Chorwacji, założoną w 1396 roku wyższą uczelnię mieszczącą się w klasztorze św. Dominika. Słynną atrakcją Zadaru są również, znane na całym świecie, morskie organy - pomysłowa konstrukcja, z której rozbijające się o brzeg morskie fale wydobywają dźwięki. Nie lada gratką dla wielbicieli przyrody będzie fakt, że Zadar otoczony jest pięcioma parkami narodowymi.

Kolejnym dalmatyńskim, wartym zobaczenia miastem, jest Szybenik (chor. Šibenik). Burzliwa historia regionu wywarła wpływ na atrakcje miasta, dzięki czemu możemy obecnie podziwiać cztery okazałe, miejskie twierdze. Najważniejszym zabytkiem miasta jest jednak katedra św. Jakuba - renesansowa świątynia została zbudowana w całości z kamienia, bez wykorzystania jakichkolwiek innych materiałów.

Spośród miejskich twierdz najokazalsze obwarowania możemy podziwiać w twierdzy św. Michała, broniącej dostępu do miasta od strony morza. Warto również zwrócić uwagę na Pałac Rektorów, w którym obecnie znajduje się lokalne muzeum. Na przełomie lipca i sierpnia w mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Dzieci, podczas którego można podziwiać liczne zespoły muzyczne i grupy teatralne z całego świata.

Ze względu na niezwykłą urodę starego miasta obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinien zostać Trogir. Dowodem uznania dla wyjątkowych zabytków miasta było wpisanie liczącej zaledwie 750 kroków starówki na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Główne atrakcje miasta skupione są w pobliżu placu Jana Pawła II. Można tam podziwiać między innymi katedrę św. Wawrzyńca, zbudowaną w stylu romańskim. Na uwagę zasługują również doskonale zachowane mury obronne z bramą ozdobioną weneckim lwem św. Marka.

Ciekawostką jest klasztor benedyktynów, w którym znajduje się wizerunek greckiego boga Kaiorosa, odpowiedzialnego za szczęśliwe zbiegi okoliczności. Okazałym zabytkiem jest również zamek Kamerlengo - pamiętająca panowanie Republiki Weneckiej twierdza, strzegąca cieśniny pomiędzy Trogirem a wysepką Čiovo.

Największą metropolią Dalmacji jest Split. Jego początki sięgają czasów antycznych, miasto zostało bowiem założone przez starożytnych Greków. Burzliwa historia miasta, będącego na przestrzeni dziejów obiektem rywalizacji wielu władców, znajduje odbicie w jego unikatowej architekturze.

W Spilcie podziwiać możemy między innymi pałac Dioklecjana, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, katedrę Św. Duji, świątynię Jupitera, pozostałości akweduktu i gotycki kościół św. Franciszka. Na brak atrakcji nie będą również narzekali wielbiciele muzeów - Split oferuje im między innymi muzeum archeologiczne, przyrodnicze, historii morskiej czy etnograficzne.

Z wyjątkowej urody słynie Korčula (Korczula) - wyspa z miastem o tej samej nazwie, słynącym jako miejsce narodzin sławnego podróżnika i odkrywcy Marco Polo. Odwiedzając to miejsce warto przejść się promenadą wzdłuż średniowiecznych murów obronnych, odwiedzić XVI-wieczny ratusz i pałac biskupi.

Pełnym uroku zakątkiem miasta jest kaplica sv. Anton, zbudowana na wzgórzu Glavica. Można wspiąć się do niej po 102 schodkach, wiodących wzdłuż alei cyprysowej. Unikatową, lokalną tradycją jest Moreška, efektowny taniec z mieczami, podczas którego inscenizowana jest grupowa walka, przechodząca przez siedem różnych faz, różniących się od siebie tempem muzyki i siłą uderzeń mieczy.

Głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji jest Dubrownik. To przepięknie położone miasto sięga swoją historią do VII wieku. Wśród jego niezliczonych zabytków na szczególną uwagę zasługuje, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, starówka (czyli Placa), liczne bastiony i baszty, okazałe budowle sakralne i najstarsza, założona w 1317 roku, apteka w Europie.

Poza zabytkami i licznymi plażami na turystów czekają również inne atrakcje, a wśród nich Letni Festiwal w Dubrowniku - cykl różnorodnych imprez, podczas którego władza w mieście symbolicznie oddawana jest w ręce artystów. Wielbiciele kina docenią również, ściągający reżyserów z całego świata, Libertas Film Festival.


Plaże i sporty


Amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą zawiedzeni wczasami w Dalmacji. Poza licznymi sportami wodnymi i plażowaniem na urokliwych, kamienistych plażach, w regionie na uwagę zasługują liczne i doskonale oznaczone trasy rowerowe, skałki do wspinaczki, jak również boiska do gier zespołowych. Własne zaplecze sportowe mają również większe hotele. 


Noclegi


Dalmacja zapewnia bardzo szeroką ofertą miejsc noclegowych. W większych ośrodkach, jak na przykład Dubrownik, są to między innymi hotele z ofertą all inclusive. Uzupełnieniem oferty są, popularne również w mniejszych miejscowościach, pensjonaty, kempingi i kwatery prywatne - szczególnie warte uwagi ze względu na cenę i gościnność gospodarzy. Warto pamiętać, że w przypadku kwater prywatnych zawsze warto potargować się o cenę!


Kuchnia


Kuchnia dalmatyńska, ze względu na dobór składników i sposób przyrządzania potraw, jest bardzo zdrowa. Jedną z jej specjalności są, przyrządzane na różne sposoby, ryby. Zgodnie z kanonem miejscowej kuchni, istnieją trzy metody przygotowywania rybnych potraw. Pierwszym z nich jest lešo, ryba gotowana w wodzie z dodatkiem oliwy, octu winnego i przypraw, dzięki czemu posiłek jest niskokaloryczny i lekkostrawny.

Gradele to ryba pieczona na ruszcie, uprzednio doprawiona ziłami i nasmarowana oliwą. Brodet natomiast to drobne kawałki ryby, smażone najpierw z cebulą, a następnie z czosnkiem, ziołami i pomidorami. Klasycznym dodatkiem do tak przyrządzonej ryby jest mamałyga - potrawa z mąki kukurydzianej.

Wśród lokalnych przysmaków nie mogło zabraknąć owoców morza. Buzara to małże, ostrygi i krewetki, gotowane w winie i oliwie z dodatkiem pietruszki, czosnku i bułki tartej.

Podczas wczasów w Dalmacji nie można zapomnieć o dalmatyńskich winach! Tradycja uprawy winorośli sięga tu czasów antycznych, a niemal każda wyspa ma typowe tylko dla niej szczepy winorośli. Do najsłynniejszych win z tego rejonu, wyrabianych ze szczepów Merlot i Babić, należą Sveta Ana, Vugava i Plavac.

Wśród słodyczy prym wiodą fritule - kulki z ciasta drożdżowego z dodatkiem rodzynek i likieru, które smaży się w głębokim tłuszczu. Odmianą frituli są kroštule, przygotowywane z tych samych składników, ale przed smażeniem formowane w cienkie paski.


Dodatkowe informacje


Ze względu na przebieg granicy pomiędzy Chorwacją a Bośnią i Hercegowiną warto pamiętać, że odwiedzając Dubrownik, odcięty od chorwackiej Dalmacji rejonem Neum, na odcinku kilkunastu kilometrów dwukrotnie przekraczamy granicę. Planując plażowanie i kąpiele w morzu warto pamiętać o wcześniejszym zaopatrzeniu się w odpowiednie obuwie - przydatne z uwagi na jeżowce i ostre fragmenty skał.
 
Klimat Dalmacji jest zróżnicowany ze względu na rzeźbę i wysokość. W głębi kraju klimat jest ostrzejszy, z występującymi opadami śniegu, natomiast wybrzeże charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Charakterystycznym zjawiskiem pogodowym jest bura, zimny wiatr wiejący z gór. Jego podmuchy mogą być bardzo silne - największa, zmierzona prędkość tego wiatru wynosiła 235 km/h.
Miejsce na reklamę:)
Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5197
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Sostis to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na wyspie Zakinthos. Przyjemny klimat, turkusowe morze i różne możliwości spędzania wolnego czasu - sprawiają, że Agios Sostis cieszy się dużą popularnością wśród turystów....

Agios Sostis » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5210
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grecja to jeden z ciekawszych dla wczasowiczów regionów Europy. Do państwa tego należy wiele śródziemnomorskich wysp, a wśród nich jest piąta co do wielkości wyspa Kreta. Jedną ze znajdujących się na niej miejscowości wypoczynkowych jest...

Agios Nikolaos » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5259
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Ioannis Peristeron to ładna i spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 15 km na południe od miasta Korfu. Czyste morze, długa, piaszczysto-żwirowa plaża oraz możliwości licznych wycieczek przyciągają do Agios Ioannis Peristeron...

Agios Ioannis » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5511
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Gordios to mała miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu w Grecji. Leży niecałe 20 kilometrów od stolicy wyspy, miasta Korfu, w którym znajduje się najbliższe lotnisko. Miasto Agios Gordios otoczone jest zielonymi...

Agios Gordios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5258
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soczysta zieleń, szum morza, niezwykły klimat - w miejscowości Agios Georgios na greckiej wyspie Korfu można spędzić wakacje marzeń. To raj dla tych, którzy kochają piaszczyste plaże, morską bryzę i piękny krajobraz, cieszący oko w...

Agios Georgios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5345
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Fokas to miejscowość turystyczna w Grecji, na wyspie Kos, w pobliżu południowo - zachodnich wybrzeży Turcji.. Miasteczko posiada własną piaszczysto - żwirową plażę, wokół której położone są sklepiki, tawerny i hotele. Przez Agios...

Agios Fokas » Wyspa Kos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5229
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agii Apostoli to słynne miejsce na Krecie, znajdujące się w odległości zaledwie 5 km na zachód od centrum Chanii, byłej stolicy wyspy. Znane jest z niewielkich, uroczych lasków znajdujących się pod ochroną, mistrzostw w siatkówce plażowej,...

Agii Apostoli » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5673
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Triada leży w północno zachodniej części półwyspu Akrotiri, należącego do wyspy Krety. Wioska znajduje się po wschodniej stronie miasta Chania, w odległości 16 kilometrów oraz bardzo blisko znanej miejscowości Phaistos. Sama nazwa,...

Agia Triada » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5526
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i...

Agia Marina » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5143
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Galini to idealne miejsce na wypoczynek znajdujące się na największej greckiej wyspie to jest na Krecie. Jest to przyjazna wioska rybacka, do której w prosty sposób można dotrzeć autobusem, taksówką czy wypożyczonym samochodem, bowiem...

Agia Galini » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5161
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agay to urocza miejscowość letniskowa, która mieści się we Francji, słynąca z pięknych widoków, czy to nadmorskich, czy górskich w masywie Estérel. Położona jest w wyjątkowej zatoce z piaszczystymi plażami między Saint-Raphaël (12 km),...

Agay » Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe » Francja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
4987
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5102
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afitos to jedna z najstarszych miejscowości na półwyspie Kassandra. Malownicze, wąskie uliczki, senny placyk z zabytkowym kościołem, a także taras z widokiem na mały port rybacki i Morze Egejskie - na długo pozostają w pamięci......

Afitos » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5333
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afandou to miasteczko, które zostało założone, gdy piraci pustoszyli wyspy Morza Śródziemnego. W tym okresie, ludzie opuszczali wybrzeża w celu znalezienia schronienia w głębi lądu. Miejscowość wzięła swoją nazwę od słowa

Afandou » Wyspa Rodos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5411
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej...

Adrspach » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5398
komentarzy
-
ilość ocen
-
Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą

Admont » Południowo Wschodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5030
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5353
komentarzy
-
ilość ocen
-
Abtenau » Środkowa Austria » Austria

Abtenau » Środkowa Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5190
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mediolan - miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Wg danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób,...

Mediolan » Dolomity » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5709
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie...

Wenecja » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5841
komentarzy
-
ilość ocen
-
Trentino jest wspaniałym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku zimą. Na narciarzy czeka tu ponad 800 km tras zjazdowych, z czego ponad 90% posiada systemy sztucznego naśnieżania. Niemalże cały obszar prowincji zajmują dwa duże regiony...

Trento » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5346
komentarzy
-
ilość ocen
-
Tesero jest jednym z uroczych miasteczek leżących nad doliną Val di Fiemme. Miłośnicy sportu mogą tu nie tylko uprawiać swoje ulubione dyscypliny, ale także przeżywać sportowe emocje. Już dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata w...

Tesero » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5219
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soraga di Fassa leży w przepięknej dolinie Val di Fassa, będąca przedłużeniem Val di Fiemme, jednej z najbardziej popularnych części Dolomitów. Miasteczko oczaruje Cię niezwykłą atmosferą i aurą spokoju. Skubisem można dojechać do...

Soraga di Fassa » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5252
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
LOSOWE
Każdy może zostać ojcem

Każdy może zostać ojcem

kategoria
dodany
2009-08-14
przez
-
wyświetleń
4271
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grecja - kolebka najstarszej kultury i cywilizacji w Europie. Na obszarze Hellady, który stanowił pomost między Europą, Afryką i Azją, koncentrowały się i krzyżowały prądy gospodarcze i kulturalne ówczesnego świata. Tutaj też...

Słoneczna Grecja

kategoria
dodany
2009-06-08
przez
-
wyświetleń
7564
komentarzy
-
ilość ocen
4
Mięka podusia

Mięka podusia

kategoria
dodany
2009-09-10
przez
-
wyświetleń
4773
komentarzy
-
ilość ocen
-
nice tits 2

nice tits 2

kategoria
dodany
2010-02-28
przez
skarpet
wyświetleń
3900
komentarzy
-
ilość ocen
1
Dzielne małpki

Dzielne małpki

kategoria
dodany
2008-12-20
przez
-
wyświetleń
4739
komentarzy
-
ilość ocen
-
cała prawda o księżach uczących gimnazialistów

cała prawda o księżach uczących gimnazialistów

kategoria
dodany
2009-03-12
przez
skarpet
wyświetleń
4312
komentarzy
-
ilość ocen
1
Zajęte

Zajęte

kategoria
dodany
2012-09-02
przez
-
wyświetleń
2129
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

- Jasiu kim jest twoj ojciec?
- On jest chory.
- Ale co on robi?
- Kaszle.

Pani polecila dzieciom napisanie zdan, w ktorych wyraz "pieknie"
wystepowalby raz, dwa lub trzy razy. Nastepnego dnia pani egzekwuje prace
domowa.
- Aniu?
- "Morze PIEKNIE szumi..."
- Dobrze. Bozenko?
- "Morze PIEKNIE szumi i ptaki PIEKNIE spiewaja..."
- Doskonale. Jasiu?
- Wczoraj moja siostra przychodzi wieczorem do domu i mowi do ojca:
"Tato, zaszlam w ciaze."
Na to ojciec:
"No to pieknie, pieknie, k...., pieknie..."

- Od dzis bedziemy liczyli na komputerach! - oznajmila nauczycielka
- Wspaniale! Znakomicie!! - ciesza sie uczniowie.
- No to kto mi powie, ile bedzie piec komputerow dodac dwadziescia jeden
komputerow? ...

Pewna dziewczynka postanowiła zrobić babci prezent i nagrać jej na imieniny
płytę z życzeniami. Stoi na ulicy i zatrzymuje samochody. Zatrzymuje się facet i pyta:
- A gdzie ty jedziesz dziewczynko?
- Jadę do miasta nagrać babci płytę z życzeniami.
Facet wziął dziewczynkę, ale spodobała mu się wiec wjechał w krzaki, zdjął
spodnie i mówi:
- No, to wiesz co masz robić?
A dziewczynka wzięła kuta*a do ręki, dmuchnęła na niego dwa razy i mówi:
- Kochana babciu....

Przychodzi siedmioletnia dziewczynka do ginekologa i mowi:
- Panie doktorze, mam klopoty z seksem oralnym!
Doktor odpowiada:
- Alez dziecko, ty masz jeszcze mleko pod nosem !
Dziewczynka:
- To nie mleko.....

Przychodzi siedmioletnia dziewczynka do ginekologa i mowi:
- Panie doktorze, mam klopoty z seksem oralnym!
Doktor odpowiada:
- Alez dziecko, ty masz jeszcze mleko pod nosem !
Dziewczynka:
- To nie mleko.....

Przychodzi Jasiu do domu ze szkoły i krzyczy :
- Mamo, mamo dzisiaj zrobiłem dobry uczynek.
- No to mów.
- Koledzy podłożyli pineskę szpicem do góry na krześle nauczyciela. Już miał
siadać kiedy ja odsunąłem krzesło.

Przychodzi mrówka do krawca i mówi:
- Jest nitka ?
- Jest !
- Cale dwa cm proszę !
- Zapakować ???
- Nie ! Powieszę się na miejscu !

Do pewnej rodziny przyjechali goście. Wszyscy siedzą przy stole, a tu wchodzi synek gospodarzy i na cały glos mówi:
- Mamo, a mi się chce sikać!
- To idź się wysikaj, ale na drugi raz mów, ze ci się chce gwizdać.
Przychodzi później:
- Mamo, mi się chce gwizdać!
- To idź sobie pogwizdać.
W nocy synek śpi z dziadkiem, który o niczym nie wie. Dziecko budzi
się w środku nocy i mówi:
- Dziadku, mi się chce gwizdać!
- Nie wolno teraz gwizdać, bo jest noc.
- Ale mi się naprawdę chce gwizdać!
- Nie wolno, bo wszystkich pobudzisz.
- Ale ja już nie mogę!
- To zagwizdać mi tak po cichutku i do ucha.

- Jasiu, gdzie twoj tatus ?
- Wyjechal w waznej sprawie sluzbowej na 6 miesiecy, ale jak bedzie sie
dobrze sprawowal, to wroci wczesniej.

© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593