UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Agia Marina » Wyspa Kreta » Grecja
Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i...
 Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i starszych. Można znaleźć tutaj takie atrakcje jak jazda na skuterach wodnych, nurkowanie typu snorkeling, a dla odważnych paralotnie. Wystarczy wynająć podróż statkiem czy też opalać się na plaży i zrelaksować.
Odwiedzający tę piękną wioskę, oddaloną zaledwie 9km od Chania - byłej stolicy Krety, doświadczą przyjaznej gościnności. Agia Marina ma głębokie korzenie historyczne. W celu ich poznania wystarczy porozmawiać ze stałymi mieszkańcami, którzy chętnie opowiedzą o najważniejszych wydarzeniach, które ukształtowały obecną Agię Marinę.
Wystarczy wyruszyć w głąb wyspy, aby odkryć jej bogatą florę oraz faunę. Odwiedź jaskinie, pobliskie jezioro, wybierz się na spacer wzdłuż oliwnych gai czy przemaszeruj się poprzez podnóża gór Lefka Ora. Odkryj urok szczelin skalnych - Therissos Gorge, Topolia oraz zbocza gór, w których kryje się kościółek Agia Sofia czy raj dla entuzjastów natury i fotografii - Samaria Gorge.
Podczas krótkiej wycieczki na wschód odkryjesz uroki Chanii oraz Rethymon, leżącej nieopodal. Obie są malowniczymi portami Weneckimi. Na zachód od Agii Mariny leży wioska rybacka - Kolimbari, warta zwiedzenia ze względu na swój piękny klasztor. Z kolei urokliwa wioska- Milia - może poszczycić się XVI wiecznymi budynkami zbudowanymi z kamienia i drewna. Z każdym zakrętem drogi będziesz podziwiać nieustannie zmieniający się krajobraz.
Warto spędzić jeden dzień na skuterze, motorze czy wynająć samochód, aby odkryć wiele malowniczych wiosek, każda z nich jest na swój sposób unikalna. Można również skorzystać z pokaźnej ilości wycieczek jednodniowych.
Pod wieczór odpręż się w jednej z lokalnych tawern, skosztuj tradycyjnej kuchni Kreteńskiej, która jest uważana jako jedna z najzdrowszych na świecie. Później usiądź wygodnie w kawiarence czy restauracji na plaży i obejrzyj spektakularny zachód słońca. Zdegustuj lokalnego trunku Raki czy też wina podczas gdy twoje dzieci bawią się na specjalnych placach zabaw na terenie tawern.
Kluby nocne, bary koktajlowe i muzyczne są dostępne dla twojej rozrywki i przyjemności. Korzystaj z wieczorku Kreteńskiego wypełnionego muzyką i tańcem. Rozejrzyj się po sklepach oferujących ręcznie robione tworzywa i pamiątki. Znajdziesz również supermarkety i inne udogodnienia dostępne dla twojej wygody.
Pod koniec wakacji prawdopodobnie będziesz chciał/a powrócić tak jak wielu podróżnych, może nawet zostać. Każda wizyta ma do zaoferowania nową, odmienną i niepowtarzalną przygodę. Agia Marina… coś dla każdego.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-16 23:55:20
3898
0
0
0pkt


adsens 2019-02-17
© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593