UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Strona:
poduszki

poduszki

kategoria
dodany
2008-01-31
przez
-
wyświetleń
6561
komentarzy
-
ilość ocen
-
Pupcia

Pupcia

kategoria
dodany
2008-01-31
przez
-
wyświetleń
7027
komentarzy
-
ilość ocen
3
Blondynczeko-pstryczek

Blondynczeko-pstryczek

kategoria
dodany
2008-01-31
przez
-
wyświetleń
6408
komentarzy
-
ilość ocen
-
fikołek

fikołek

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
15412
komentarzy
-
ilość ocen
2
romantycznie

romantycznie

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
6796
komentarzy
-
ilość ocen
3
marzenia

marzenia

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
14481
komentarzy
-
ilość ocen
-
o k...  to już przesada

o k... to już przesada

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
7220
komentarzy
-
ilość ocen
-
Małe czarne i puchate

Małe czarne i puchate

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
6842
komentarzy
-
ilość ocen
2
będą dwa małe ślimaki

Ostra gra wstępna

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
8305
komentarzy
-
ilość ocen
-
Lewitacja

Lewitacja

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
6906
komentarzy
-
ilość ocen
1
Gdy słyszysz ”Italia” najczęściej stają ci przed oczyma weneckie gondole, rzymskie Koloseum, czy krzywa wieża w Pizie… na policzkach czujesz morską bryzę, a podniebienie rozkosznie smakuje południowych win.. Wielu - nie bez powodu - Włochy kojarzą się również z dobrą zabawą i świetną kuchnią. Niezależnie czy i ile razy byłeś już we Włoszech, wakacje spędzone na południu Europy to niezapomniane doświadczenie - zarówno dla weteranów podróży, zapalonych miłośników historii, jak i amatorów śródziemnomorskich uciech i zabaw. Dlatego zapraszam Was w wirtualną podróż po słonecznej Italii, pełną przygód, aromatu włoskich oliwek i smaku oregano… kto wie, być może któreś z was podczas tych wakacyjnych miesięcy przeniesie się na Półwysep Apeniński nie tylko w wyobraźni…


Północ nie tylko dla narciarzy


Już na wstępie należy zaznaczyć, że włoskie Dolomity i Górną Adygę (zwaną również Południowym Tyrolem) kochają wszyscy - od miłośników górskich wędrówek, aż po wielbicieli zimowych sportów, którzy od pierwszego dnia lata zaczynają wypatrywać… pierwszych płatków śniegu! Tętniące życiem kurorty narciarskie, przystępne jak na Europę Zachodnią ceny, a przede wszystkim niezapomniana atmosfera - to wszystko sprawia, że sezon w Alpach trwa cały rok. Turyści chętnie zatrzymują się w Trydencie i pobliskich ośrodkach narciarskich, takich jak chociażby bogaty w różnorakie tradycje St. Ulrich, czy uzdrowisko Meran. Obie miejscowości bogate są w zabytki i atrakcje dla letników, dlatego wypoczynek w okolicach Trydentu to doskonały pomysł także podczas słonecznych miesięcy.

Kiedy już przedrzemy się przez pasmo cudownych Alp, czeka na nas przygoda z Wenecją, której chyba nikomu nie trzeba specjalnie reklamować. Philippe de Commynes - francuski dyplomata czasów oświecenia powiedział niegdyś: ”Wenecja jest najwspanialszym z miast jakie kiedykolwiek widziałem, najbardziej gościnnym dla posłów i cudzoziemców, i rządzonym najmądrzej.”I choć obawiam się, że gdyby Commynes żył w czasach obecnych o polityce (nie tylko weneckiej) wcale by się w takich superlatywach nie wysławiał, to jasnym jest, iż Wenecja - jak większość świetnych miast Półwyspu - nie straciła ani trochę ze swej gościnnej, międzynarodowej atmosfery.

Zwiedzając miasto koniecznie należy udać się w podróż gondolą, przespacerować się po placu św. Marka oraz ”zaliczyć” rejs na oddaloną o zaledwie kilka minut jazdy tramwajem wodnym, pełną niespodzianek wysepkę Burano. Warto wiedzieć, że na tej liczącej około 4 tysiące mieszkańców wysepce nie znajdziemy dwóch domów pomalowanych na ten sam kolor. Kaprys? Wcale nie. Obecnie to lokalne władze decydują o barwach tynku domów prywatnych.

Przejeżdżając przez rejon Veneto (Wenecja Euganejska) nie sposób ominąć też Weronę i to nie tylko ze względu na słynny dom Julii. Werona to przede wszystkim tętniąca życiem stolica sztuki, bogata - nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Swój sukces miasto zawdzięcza korzystnemu usytuowaniu i sprzyjającym zawirowaniom historycznym. Już w starożytności stanowiło węzeł komunikacyjny, a w XIII wieku za czasów rządów rodu Scaligeri, Werona zasłynęła z zapierającej dech w piersiach architektury, co więcej wiele z powstałych wtedy budynków można podziwiać po dziś dzień. Ogromną część zabytków Werona zawdzięcza również Austriakom. To właśnie pod panowaniem austriackim rozwinęło się budownictwo wojskowe, w tym np. zamek św. Piotra.

Alpejskie kurorty, Wenecja i Werona to rzez jasna tylko część uroków północnej Italii. Dwutygodniowy urlop to stanowczo za mało by zwiedzić wszystkie interesujące zakątki regionu, ale wystarczająco by wypocząć w słonecznym blasku plaż i jednocześnie choć trochę oswoić się z włoską kulturą i historią. Na północy warto również odwiedzić Piemont, Lombardię i słynny Mediolan oraz Jezioro Garda - raj dla kajakarzy i amatorów sportów wodnych. Kwatery prywatne, apartamenty oraz kampingi znane są tam głownie z wyjątkowo przystępnych cen oraz przyjaznego otoczenia dla rodzin z dziećmi i młodzieży. Rozliczne parki rozrywki, zjeżdżalnie i rollecostery, a nawet delfinaria bez wątpienia uczynią wczasy we Włoszech pełnymi różnorakich atrakcji. W przypadku niepogody, czy ”przesytu” miejscowymi atrakcjami, zarówno Piemont jak i Jezioro Garda to doskonałe punkty wypadowe dla wycieczek fakultatywnych, chociażby do wspomnianej wcześniej Wenecji, Werony, ale także do Rzymu. Ponadto Garda to jezioro graniczne, można więc wybrać się na wycieczkę do pobliskiej Lotaryngii.


Romantyczna Toskania i zabytkowy Rzym


Czas już jednak najwyższy opuścić rejony północy, bowiem na horyzoncie jawi się owiana legendą Toskania - Otoczona rozlicznymi urokliwymi wyspami, pełna zabytków, czaru i chyba najlepszych w całych Włoszech pizzerii. To właśnie w Toskanii, w miasteczku Massa powstała najdłuższa pizza świata - jej długość przekraczała 400 metrów!

[T]Z przyzwoitej kuchni (i nie tylko!) słynie również Florencja - zwana perłą Toskanii i przez długie lata uważana za najpiękniejsze miasto całej Italii. Place, katedry, kościoły oraz fantazyjne wnętrza są wynikiem pracy wielu artystów inspirowanych niezwykłą atmosferą miasta.

Rejon w dużej mierze utrzymują turyści. Noclegów należy szukać głównie w kwaterach prywatnych, apartamentach i luksusowych willach. Hotele przypominają raczej małe pałacyki niż turystyczne molochy - otaczają je bajeczne parki i ogrody, a atmosfera tam panująca pozwala poczuć się jak w swoim własnym toskańskim domu. Malownicze krajobrazy Toskanii zachęcają nie tylko do wycieczek samochodem, czy autokarem, ale również.. rowerem! Godną polecenia wydają się okolice miejscowości Cecina - jej położenie sprawia, że podczas spędzonego tam urlopu, na pewno nie będziemy się nudzić. Charakteryzują ją bowiem nie tylko piękne widoki i cudowna plaża. Oddalona jest niecałą godzinę drogi od wspomnianej wyżej Florencji i kilkanaście minut od innego cudownego miasta Toskanii - Livorno, jednego z największych włoskich portów.

Niezależnie ile dni spędzilibyśmy w Toskanii, zawsze pozostanie nam pewien niedosyt i poczucie, że wczasy upłynęły zbyt szybko. By więc osłodzić nieco gorzkie pożegnanie, tuż po opuszczeniu krainy artystów i smakoszów wina, zapraszam do miejsca, do którego podobno doprowadzi nas każda droga…

Jednodniowa wycieczka do Rzymu to absolutne minimum, jakie należy przeznaczyć na zwiedzanie miasta, które obok miast Hellady stanowi kolebkę kultury współczesnej Europy. Rzecz jasna niemożliwym jest by zobaczyć wszystkie ciekawe zakątki w przeciągu 24 godzin, nawet przy założeniu, że podczas rzymskiej doby nie śpimy i nie jemy, a z miejsca na miejsce przemieszczamy się omijającym korki helikopterem. Jednak jak w każdej europejskiej stolicy, tak i w Rzymie znajdziemy tak zwane miejsca obowiązkowe, które absolutnie każdy turysta zobaczyć powinien. Bez wątpienia należy do nich Koloseum, Kaplica Sykstyńska, watykański plac św. Piotra, czy Hiszpańskie Schody. Warto też pamiętać o polskich akcentach stolicy Italii, takich jak aleja marszałka Piłsudskiego, czy ulica Adama Mickiewicza.

Najlepszą porą na wycieczkę do Rzymu wydaje się być lato - i choć upał może trochę doskwierać, zwłaszcza w południe, to jednak warto przyjechać tutaj właśnie podczas wakacji. Wielu mieszkańców opuszcza wtedy miasto - korki są więc zdecydowanie mniej uciążliwe, a dodatkowo każdego tygodnia odbywa się minimum jedna ciekawa impreza na świeżym powietrzu, jak np. uwielbiany przez turystów (i nie tylko) Rome Wine Festiwal. Sam św. Paweł pisał w liście do Tymoteusza: Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twe słabości.

Wracając jednak do spraw organizacyjnych… Jak dotrzeć do Rzymu, czy Toskanii, jeśli nie podróżujemy samochodem? W pobliżu Rzymu znajdują się dwa duże lotniska - Fiumicino i obsługiwane również przez tanie linie lotnicze Ciampino. Z obydwóch miejsc łatwo dotrzemy do centrum - jeśli nie taksówką, to koleją, bądź metrem. 


Południe dla wielbicieli błogiego lenistwa


Południe Włoch to rejon najcieplejszy i otoczony atmosferą błogiego lenistwa. Kalabria to sam czubek Apenińskiego buta. Region położony jest między dwoma morzami - Jońskim i Tyrreńskim. Jeśli szukasz miejsca, które zapewni Ci nieco spokoju i prywatności, Kalabria jest z całą pewnością idealnym miejscem na wypoczynek. Nie zawiodą się też esteci - południe Półwyspu Apenińskiego posiada bowiem niezwykłe malownicze i czyste wybrzeże. Niewielkie miasteczka otaczają góry - Monte Pollino, Sierre, Sila i Aspromonte, a od strony morza - wyspy eolskie. Kalabria słynie również z uprawy oliwek i specyficznej, niezwykle pikantnej kuchni. To właśnie stąd pochodzi bakłażan, czy czerwona cebula. Jednak w okolicy próżno szukać hałaśliwych kurortów i zatłoczonych hoteli - Kalabria to rejon niemalże dziewiczy - także turystycznie. Wizyta na południu Włoch to za każdym razem niezwykła przygoda, można tu odkrywać - niemalże w nieskończoność - niezwykłą roślinność, górskie szlaki, morskie jaskinie i zabytki - pamiętające czasy starożytnych Greków i Rzymian.

Wisienką na naszym włoskim torcie będzie jednak nie Kalabria, a Sycylia - miejsce, gdzie można kompletnie zapomnieć o bożym świecie. Wypoczynek tam to prawdziwa uczta.. przede wszystkim dla ciała. Otwarte do samego rana bary i dyskoteki, ekskluzywne drinki, wyborne wino i szerokie, piaszczyste plaże - czego chcieć więcej? Zdecydowana większość hoteli (a nawet apartamentów) wyposażona jest w sporej wielkości baseny, a podawane tam przekąski sprawią, że będziecie chcieli tam spędzać całe dnie. Noce bowiem zarezerwowane są na szaleńczą zabawę w rytm latynoskiej muzyki. Ta największa wyspa Morza Śródziemnego już w starożytności zwana była - nie bez powodu - spichlerzem Italii. To stąd importowano zboże i… niewolników! Od dawien dawna był to również punkt strategiczny umożliwiający podboje w Afryce.
 
Na turystów czekają tu nie tylko ekskluzywne hotele (m. in. w Gardini Naxos, Taoriminie), ale także cało mnóstwo zabytków tak z czasów greckich jak i panowania Normandów. Zapewne warto wybrać się na wycieczkę do stóp Etny i przespacerować się historycznymi ulicami Palermo. Jednak miłośników odkrywczych podróży lojalnie ostrzegam - wycieczki dookoła wyspy planować można zawsze… byle nie w sierpniu. Jest to pora, kiedy temperatura sięga zenitu i jeśli już spędzamy urlop na Sycylii - lepiej zadowolić się hotelowymi uciechami i licznymi kąpielami w morzu. Upały podczas podróży bywają doprawdy uciążliwe.


Jedziemy na wycieczkę


Niestety wyobrażeniem o skąpanej w słońcu Sycylii kończymy naszą wirtualną podróż po Italii. Jestem pewna, że nie jednemu z Was przyśni się dziś rzymskie Koloseum, toskańskie winnice, weneckie gondole i wybrzeże Kalabrii. Jednak najpiękniejsze nawet marzenia nie dorównują prawdziwym obrazom Półwyspu Apenińskiego, nie oddają w pełni panującej tam atmosfery - zabawy i serdeczności. Każdego, kto dysponuje, choć kilkoma dniami wolnego czasu (niezależnie, w jakiej porze roku) szczerze do Włoch zapraszam, bo - jak zdążyliście się przekonać - każdy znajdzie tu zakątek, gdzie poczuje się jak w raju.
Miejsce na reklamę:)
ziemia

ziemia

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
16480
komentarzy
-
ilość ocen
7
sierść między nogami

sierść między nogami

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
10437
komentarzy
-
ilość ocen
-
klakson;)

klakson;)

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
9748
komentarzy
-
ilość ocen
4
na misia

na misia

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
9111
komentarzy
-
ilość ocen
1
fikołek

fikołek

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
9486
komentarzy
-
ilość ocen
-
i co tu dużo pisać

i co tu dużo pisać

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
6749
komentarzy
-
ilość ocen
1
też bym chcial tak powisieć

wisiorek

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
7071
komentarzy
-
ilość ocen
2
Koniecznie to zobacz

Koniecznie to zobacz

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
8214
komentarzy
-
ilość ocen
-
Stary... z nosa Ci leci

Stary... z nosa Ci leci

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
7395
komentarzy
-
ilość ocen
-
Szkoda, że w tym roku nie byłem grzeczny

Mikołaj...

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
15506
komentarzy
-
ilość ocen
3
Durexus wimiataczus

Durexus wimiataczus

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
8590
komentarzy
-
ilość ocen
1
Kameleon

Kameleon

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
7236
komentarzy
-
ilość ocen
-
Cukiereczek

Cukiereczek

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
7283
komentarzy
-
ilość ocen
2
Mów mi łyżeczka

Mów mi łyżeczka

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
7821
komentarzy
-
ilość ocen
-
Proca

Proca

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
7455
komentarzy
2
ilość ocen
-
Maleństwo w siódmym niebie

Maleństwo w siódmym niebie

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
6914
komentarzy
-
ilość ocen
2
Mikołaj i jego bombki

Mikołaj i jego bombki

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
14804
komentarzy
-
ilość ocen
2
Poznaję po serdelku - to mój mąż!

Poznaję po serdelku - to mój mąż!

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7634
komentarzy
-
ilość ocen
3
Czas przestać pić

Czas przestać pić

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7351
komentarzy
-
ilość ocen
-
Szach...Mat...Kot...

Szach...Mat...Kot...

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7237
komentarzy
-
ilość ocen
-
Patyczak

Patyczak

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
13002
komentarzy
-
ilość ocen
2
Każdy kot ma swoją dziurke

Każdy kot ma swoją dziurke

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7042
komentarzy
-
ilość ocen
1
zakaz wyprzedzania przez samochody osobowe oraz... Tiry

TIR

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7665
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mordo Ty moja

Mordo Ty moja

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
7530
komentarzy
-
ilość ocen
-
Strona:
LOSOWE
jeż

jeż

kategoria
dodany
2008-12-07
przez
-
wyświetleń
6883
komentarzy
-
ilość ocen
-
odrobina bitej śmietany nikomu nie zaszkodziła

odrobina bitej śmietany nikomu nie zaszkodziła

kategoria
dodany
2009-05-29
przez
skarpet
wyświetleń
5453
komentarzy
-
ilość ocen
1
Pervert

Pervert

kategoria
dodany
2008-06-11
przez
-
wyświetleń
5745
komentarzy
-
ilość ocen
-
Podhale Wita

Podhale Wita

kategoria
dodany
2008-02-26
przez
-
wyświetleń
6942
komentarzy
-
ilość ocen
1
piękna uczennica

piękna uczennica

kategoria
dodany
2010-02-09
przez
skarpet
wyświetleń
27751
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grzybek

Grzybek

kategoria
dodany
2008-05-11
przez
-
wyświetleń
6958
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dżownica

Dżownica

kategoria
dodany
2008-11-25
przez
admin
wyświetleń
7479
komentarzy
-
ilość ocen
1
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

U dentysty mama prosi synka:
- A teraz badz grzeczny i powiedz ladnie "aaa", zeby pan doktor mogl wyjac palce z twojej buzi.

Słonica namawia mrówkę, by ta jej weszła do... Po dłuższym nagabywaniu mrówka wchodzi i wychodzi trąba. Słonica rozanielona prosi o powtórkę i wreszcie mrówka się zgadza. Wchodzi, a słonica wkłada sobie trąbę i myśli :
"Ach, wieczna rozkosz !"

Kilkunastoletnia wnuczka budzi sie rano i z rozkosza sie przeciaga. Babcia
ja obserwuje i z tajemniczym usmiechem mowi:
- Co wnuczusiu kochana, rosniemy...
- Nie, babciu, strasznie mi sie chce chlopa.

Przychodzi maly Jasio do sklepu, kladzie na ladzie wesz i ...
- COCA COLE poprosze !
Ale chlopczyku co ty rob....
- Za wsze COCACOLA ! intonuje Jasio.....

Stoi mały Jasio na przystanku i czeka na tramwaj. Obok stoi elegancka
paniusia. Nagle zawiał wiatr i poderwał jej spódnicę do góry. Złapała, szybko opuściła na dół i mówi do Jasia:
- Mam refleks, chłopczyku, prawda?
- Nie wiem jak pani, ale my na to mówimy cipa.

Jaś i Małgosia idą na spacer w kierunku lasu. Jaś jest milczący i nachmurzony,
a Małgosia cały czas szczebiocze jak wróbelek. Weszli miedzy drzewa.
- Małgośka, dupy dasz? - pyta rzeczowo Jaś.
- Ot figlarz, prosił, prosił i wyprosił...

Przychodzi corka do matki i mowi:
- Mamusiu jestem w ciazy.
- Dziecko, a gdzie ty mialas glowe?

Jasio gra z Małgosia pod łóżkiem w pokera. Na łóżku tata Jasia z mama uprawiają sex.
W łóżku była dziura.
W pewnej chwili Jasio krzyczy:
- Małgosiu ja nie gram, jakiś h** zagląda mi w karty!!!

Mis otworzył sklep wielobranżowy. Można w nim znaleźć wszystko czego dusza zapragnie (towar oczywiście pierwszej jakości). Pewnego razu do sklepu przychodzi zajączek i pyta:
- Czy są zgnite marchewki?
Na to mis:
- W tym sklepie jest tylko świeży towar, nie ma nic starego, ani zgniłego.
Zając poszedł. Jednak następnego dnia przychodzi znów i pyta:
- Czy są zgnite marchewki?
Miś się wkurzył opieprzył zajączka i wywalił ze sklepu. Jednak myśli sobie: "ten zając nie da mi spokoju dopóki nie załatwię mu tych marchewek".
Następnego dnia zając znów przychodzi i pyta:
- Czy są zgnite marchewki?
Na to miś:
- Wiesz zając to w zasadzie jest porządny sklep i nie ma tu zgnitych marchewek, ale specjalnie dla ciebie załatwiłem kilka. Tak, są zgnite marchewki.
A zajączek na to wyjmuje legitymacje i mówi :
- Kontrola, Sanepid.

Ojciec z córka zwiedzają muzeum. Przed posagiem Wenus z Milo ojciec zauważa:
- No i widzisz, córeczko, do czego doprowadza obgryzanie paznokci?

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593