UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Kranjska Gora » Alpy Słoweńskie » Słowenia
W Słowenii, nieopodal granicy austriackiej i włoskiej, w górskiej dolinie zwanej Zgornjesavska valley leży nowoczesne wczasowisko - Kranjska Gora. Świetnie poczują się tam nie tylko narciarze, ale również wszyscy Ci, którzy lubią aktywny...
 W Słowenii, nieopodal granicy austriackiej i włoskiej, w górskiej dolinie zwanej Zgornjesavska valley leży nowoczesne wczasowisko - Kranjska Gora. Świetnie poczują się tam nie tylko narciarze, ale również wszyscy Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Alpy Julijskie czekają na amatorów białego szaleństwa oraz na każdego, kto poszukuje odrobiny relaksu na łonie natury.


Historia


Historia miejscowości Kranjska Gora sięga pierwszej połowy XIV wieku, kiedy w okolicy zaczęto wycinkę lasu, a powstałe w ten sposób pola zmieniano w pastwiska dla owiec i bydła. Ciekawe legendy krążą o pobliskim miasteczku Podkoren. Znajduje się tam wiele zabytków w tym m.in. późno gotycki kościół św. Andrzeja. Podczas I wojny światowej jeńcy rosyjscy wybudowali nad doliną Zgornjesavska valley drogę na wysokości ponad 1600 metrów! Kurort rozsławiły jednak dopiero konkursy narciarskie na pobliskiej skoczni mamuciej w Planicy. Już pod koniec lat pięćdziesiątych minionego stulecia wybudowano tu pierwsze kolejki i profesjonalne wyciągi.


Zakwaterowanie


W Kranjskiej Górze znajdują się zarówno hotele, motele, jak i schroniska młodzieżowe. Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju w kwaterach prywatnych. Do najpopularniejszych ośrodków należą czterogwiazdkowy Hotel Apartmaji i Hotel Lipa. Młodym narciarzom polecamy również schronisko Prtatko.

Bogatą bazę noclegową posiadają także okoliczne miejscowości wchodzące w skład gminy Kranjska Gora. Zakwaterowanie z dala od centrum może okazać się niezwykle dogodnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, czy też par wyjeżdżających na urlop w poszukiwaniu romantycznych, intymnych chwil.

Kranjska Gora to doskonałe miejsce do spotkań biznesowych. Tutejsze resorty są doskonale przystosowane do przyjmowania większej liczny gości oraz przeprowadzania nowoczesnych konferencji.


Atrakcje turystyczne i imprezy


Kranjska Gora to prawdziwy raj dla narciarzy! Znajduje się tu ponad 30 kilometrów tras zjazdowych, 40 kilometrów tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego, 19 wyciągów oraz liczne stoki przeznaczone specjalnie dla snowboardzistów. Najdłuższa trasa - Mojca 1 - liczy ponad 1200 metrów! W Słowenii, tak jak chociażby w Austrii, czy we Włoszech sprawnie działa system skipassów. Tygodniowy karnet na wszystkie okoliczne stoki to koszt około 150 € dla osoby dorosłej i 90€ dla dziecka. Szczegółowy cennik można znaleźć na oficjalnej stronie miejscowości.

Niezapomnianą i nietypową atrakcją Kranjskiej Góry jest możliwość wspinaczki w górę zamrożonego wodospadu, czy przejażdżka saniami zaprzężonymi w renifera. Ponadto ośrodki wellness i Spa zadbają o nasze samopoczucie - pozwolą się zrelaksować i odprężyć oraz skorzystać z najnowocześniejszych zabiegów odnowy biologicznej. Warto również wspomnieć, że w samym centrum miasteczka znajduje się kasyno przyciągające całe rzesze urlopowiczów.

Dla tych, którzy szukają naprawdę mocnych wrażeń, Słowenia przygotowała coś specjalnego. Snowpark - bo o nim mowa - to miejsce tylko i wyłącznie dla narciarzy i snowboardzistów o mocnych nerwach.

Dodatkowo w okolicy odbywa się wiele imprez i festiwali znanych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie! Zaliczamy do nich m.in. słynny konkurs skoków i lotów narciarskich w Planicy, rozgrywane w marcu zawody w slalomie (Vitranc Cup) oraz festiwal muzyczny X-plosion of Fun. Zgornjesavska Valley to prawdziwe centrum rozrywki i udanej zabawy. Każdego roku, 1 grudnia do kurortu przybywa boogeymen (Parkeljni) ze Słowenii, z Włoch i z Austrii. To ukłon w stronę kultury i tych, którzy choć trochę interesują się entologią. Show jest niezwykle chwytliwy wśród dzieci, które wprost kochają barwne występy.

Kranjska Gora oferuje bowiem całe mnóstwo animacji i udogodnień dla najmłodszych urlopowiczów. Jedną z takich atrakcji jest Kekec Land - mini miasteczko zainspirowane bohaterem z bajek Josipa Vandota. Tajemnicza kraina Gozd-Martuljek to z kolei świat uroczych krasnoludków, opowiadających bajki i częstujących dzieci chrupiącymi ciasteczkami.


Kuchnia


W Alpach Julijskich mamy niepowtarzalną możliwość skosztowania dań tradycyjnej słoweńskiej kuchni, aczkolwiek okoliczne restauracje pełne są również potraw austriackich, włoskich i niemieckich
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-10 18:44:18
1385
0
0
0pkt


adsens 2019-01-24
© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593