UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Adrspach » Czechy Wschodnie » Czechy
Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej...
 Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej granicy. Jest to wymarzone miejsce dla pasjonatów gór i górskich widoków oraz wspinaczki i wędrówek.
Główną atrakcją miasta jest Adrszpachskie Skalne Miasto, które znajduje się na terenie Narodowego Rezerwatu w Skałach Adrszpaskich. Do najciekawszych formacji skalnych prowadzi okrężny, nieprawdopodobnie malowniczy szlak zielony. Początkowo biegnie wygodną ścieżką wzdłuż potoku, mijając po drodze liczne interesujące skały, jak Głowa Cukru, Gotycka Brama - dzieło ludzkich rąk, Fotel Krakonosza i Słoniowy Rynek. Na końcu trasy szumią dwa wodospady: Mały Wodospad i Wielki Wodospad, a nieopodal strome schodki prowadzą do położonego wyżej Jeziorka Adrszpachskiego. Z przystanku końcowego, "Port Singapur", na południe do Teplickich skal odbiega szlak żółty (ok. 2 km). Tutaj zaczynają się prawdziwe atrakcje skalnego miasta. Droga powrotna jest niezwykle malownicza, raz po raz roztaczając przed zwiedzającymi przepiękne widoki.
Oprócz Skalnego Miasta zwiedzić można ruiny zamku Adrspach. Wędrując szlakiem prowadzącym na Krzyżowy szczyt uwagę warto poświęcić tablicom z lanego żelaza umieszczonych w skałach przedstawiających drogę Męki Pańskiej.
W okolicy znajduje się drugie skalne miasto - Cieplickie Skalne Miasto oraz ruiny zamku Skaly. Dojazd do Adrspach jest dość dobry, gdyż przez miasto przebiega asfaltowa droga lokalna oraz linia kolejowa. Na północ od Adršpachu znajduje się turystyczne przejście graniczne Zdoňov - Mieroszów.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-16 23:52:00
20913
0
0
0pkt


adsens 2024-05-21
© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593