UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Mirca » Dalmacja » Chorwacja
Mirca jest to mała wioska położona na północnym wybrzeżu wyspy Brač, w Dalmacji Południowej. Zaliczana jest do typowych chorwackich miejscowości i liczy jedynie ok.350 mieszkańców. Jest doskonałym miejscem na spokojny, klimatyczny...
 Mirca jest to mała wioska położona na północnym wybrzeżu wyspy Brač, w Dalmacji Południowej. Zaliczana jest do typowych chorwackich miejscowości i liczy jedynie ok.350 mieszkańców. Jest doskonałym miejscem na spokojny, klimatyczny odpoczynek z dala od zgiełku miast. Z kolei dla chcących odwiedzić większe miasto na wyspie plusem jest fakt, iż od Mirca o ok.5km znajduje się Supetar. Dzięki temu Mirca jest idealnym celem podróży zarówno na rodzinne wakacje oraz dla wczasowiczów, którzy chcieliby poczuć autentyczną atmosferę życia na wyspie.

Mirca odznaczają się charakterystycznie rustykalną atmosferą małej śródziemnomorskiej miejscowości. Mieszkańcy się tradycjonalnie zajmują uprawą winorośli i owoców. Przepiękne plaże piaszczyste z sosnami dającymi cień oferują prawdziwą śródziemnomorską atmosferę, z dala od hałasu i gwałtu życia współczesnego.

W Mirce znajdują się urokliwe, kameralne plaże, kilka restauracji, barów, targowisk i terenów spacerowych. W jednej z licznych restauracyjek można skosztować wspaniałych owoców morza. Jest tutaj również „coś dla oka” np. kościół parafialny Gospe od Pohoda został on zbudowany w roku 1733. We wnętrzu kościoła znajduje się Pieta, którą w roku 1783 namalował malarz z Supetru Feliks Tironi.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-04 13:29:28
3718
0
0
0pkt


adsens 2022-08-18
© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593