UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Burgas » Region Słoneczny Brzeg » Bułgaria
Burgas to miasto położone we wschodniej części Bułgarii. Liczy ponad 270 tysięcy mieszkańców, leży nad Morzem Czarnym i jest ośrodkiem turystycznym, handlowym, w którym znajdziemy liczne centra handlowe, parki rozrywki i świetnie...
 Burgas to miasto położone we wschodniej części Bułgarii. Liczy ponad 270 tysięcy mieszkańców, leży nad Morzem Czarnym i jest ośrodkiem turystycznym, handlowym, w którym znajdziemy liczne centra handlowe, parki rozrywki i świetnie zagospodarowane, piaszczyste i słoneczne plaże. Jest czwartym, największym miastem w Bułgarii po Sofii, Płowdiw i Warnie i posiada własny port lotniczy. Zaraz przy nadmorskim deptaku znajdują się liczne restauracje, kawiarnie na świeżym powietrzu, w których, można przekąsić regionalne danie lub napić się zimnego koktajlu owocowego. Dużą popularnością cieszy się tutaj restauracja na wodzie. Burgas każdego roku odwiedzane jest, głównie w sezonie letnim, przez tysiące turystów, nie tylko ze względu na dogodną lokalizację, ale również przez toczące się tu życie nocne - liczne puby, dyskoteki i kluby nocne które proponują dobrą muzykę, a otwarte są zazwyczaj do samego rana.


Zwiedzając Burgas trzeba odwiedzić Katedrę Cyryla i Metodego, Cerkiew ormiańską oraz Muzeum Archeologiczne. Największą atrakcją kurortu jest jednak Nadmorski Park z teatrem pod gołym niebem, w którym w sezonie organizowane są przedstawienia teatralne i festiwale. Ciekawostką jest to, że w parku znajduje się pomnik Adama Mickiewicza.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-10-31 22:47:58
4028
0
0
0pkt


adsens 2023-04-01
© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593