902 MyTube - śmieszne zdjęcia, natura pory roku, pozostałe, scenerie, turystyka - MyTube

UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5
...
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Strona:
Chorwacja » Dalmacja » Šibenik »  Hotel Jakov***

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Hotel Jakov***

kategoria
dodany
2012-08-07
przez
-
wyświetleń
7137
komentarzy
-
ilość ocen
-
Primošten

Primošten

kategoria
dodany
2012-06-11
przez
-
wyświetleń
7216
komentarzy
-
ilość ocen
-
Primosten jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Dalmacji i zalicza się do najbardziej malowniczych miasteczek nad Adriatykiem. Spacerując uliczkami starego miasta miniemy liczne lokalne sklepiki rodzinne, niewielkie...

Chorwacja » Dalmacja » Primošten

kategoria
dodany
2012-06-11
przez
-
wyświetleń
9938
komentarzy
-
ilość ocen
-
Źródło: www.funiaste.net

Przyjdzie lato, to za gorąco i piasek wszędzie wchodzi...

kategoria
dodany
2012-03-07
przez
-
wyświetleń
7137
komentarzy
-
ilość ocen
1
Cycki łączą...

Cycki łączą...

kategoria
dodany
2012-02-24
przez
-
wyświetleń
7079
komentarzy
-
ilość ocen
-
Jutro trzeba będzie się odkopać:(

Jutro trzeba będzie się odkopać:(

kategoria
dodany
2012-02-02
przez
-
wyświetleń
11150
komentarzy
-
ilość ocen
-
Pająki uciekły przed powodzią

Pająki uciekły przed powodzią

kategoria
dodany
2012-01-27
przez
-
wyświetleń
35609
komentarzy
1
ilość ocen
-
150 metrów ponad Kraków wzniesie się balon ze specjalną platformą widokową, z której miasto zobaczyć będzie można już wiosną tego roku. Współorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa i Firmę HiFlyer przedsięwzięcie to absolutnie...

KRAKÓW Z LOTU PTAKA - LOT BALONEM:)

kategoria
dodany
2012-01-16
przez
-
wyświetleń
7908
komentarzy
-
ilość ocen
-
1816 m n. p. m., w samym sercu Alp, na trasie z Zurychu do Mediolanu, znajduje się małe miasteczko Livigno. Kto spędził tam urlop, będzie chciał tam ciągle powracać. Co niezwykłego kryje w sobie Livigno? 
      Położone w Lombardii, w...

Włochy » Lombardia » Livigno

kategoria
dodany
2012-01-16
przez
-
wyświetleń
7405
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zdjęcie z... dupy

Zdjęcie z... dupy

kategoria
dodany
2011-10-20
przez
-
wyświetleń
23383
komentarzy
-
ilość ocen
-
Neum to małe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu morza adriatyckiego. Łagodny śródziemnomorski klimat, bajkowe pejzaże, inspirujące egzotyczne widoki. Bośnia i Hercegowina posiada zaledwie kilkukilometrowy dostęp do morza, w jednej miejscowości - Neum. Miasto to oddziela północną część Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkukilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami.

Wprawdzie nie jest to miasto należące do Chorwacji, jednak posiada równie chorwacki klimat, a to za sprawą licznych turystów przemierzających ten odcinek Bośni i Hercegowiny w drodze do Dubrownika. Podobnie jak chorwackie, nadmorskie miejscowości, Neum wkomponowane jest w malowniczy, górzysty krajobraz. Każdego dnia jego mieszkańców wita spokojna zatoka. To jedno z miejsc, gdzie występuje największa ilość słonecznych dni w roku. Na wąskich uliczkach, nawet w najbardziej upalne dni, można poczuć orzeźwiający powiew Adriatyku.

W samym Neum znajduje się wiele niedrogich sklepów (strefa wolnocłowa), uroczych tawern i barów, w których serwuje się doskonałą bałkańską kuchnię. Neum słynie z czystych kamienisto - żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej. Największą zaletą Neum jest wysoki standard hoteli przy stosunkowo niskich cenach.

 
Bośnia i Hercegowina


Bośnia i Hercegowina to dla wielu osób kraj nieznany i tajemniczy. Ten przepiękny południowoeuropejski kraj, ma naprawdę wiele do zaoferowania i z pewnością zadowoli niejednego podróżnika.
 
Stara bałkańska legenda głosi, że gdy Bóg stwarzał świat, unosił się w przestworzach, dźwigając dwa worki: jeden z ziemią, drugi z kamieniami. Diabeł przedziurawił worek z kamieniami i cała jego zawartość wysypała się w jedno miejsce. Tak właśnie powstała Bośnia i Hercegowina. Bośnia i Hercegowina zaliczana jest do najbardziej unikatowych i kulturalnie najbarwniejszych terenów Europy. Mieszają się tutaj wpływy kultury chrześcijańskiej, zachodniej - katolickiej, wschodniej - prawosławnej, islamskiej - orientalnej i żydowskiej - mauretańskiej.

Bośnia i Hercegowina to kraj górzysty. Góry Dynarskie powodują, że drogi są kręte, a widoki przepiękne. Rejony górskie często są nieskażone przez człowieka, mają urozmaiconą rzeźbę terenu i malownicze doliny o charakterze kanionów.
 
Ciekawą atrakcją turystyczną w Bośni i Hercegowinie są trzy piramidy, których odkrycie w pobliżu miejscowości Visoko ogłoszono w 2005 roku. Niektórzy uważają, że są to jedyne w Europie piramidy pokryte roślinnością, przez co wyglądają jak zwykłe wzgórza. Ich odkrywca Semir Osmanagić nazwał je Bośniacką Piramidą Słońca, Księżyca i Smoka. Wciąż trwają dyskusje i spory, czy są to faktycznie piramidy, jednak warto je zobaczyć na własne oczy.


Historia i Zabytki


Miasto Neum ma długą i złożoną historię. Wiele książek i opracowań zostało napisanych na temat jego dawnych dziejów i władców. Początki Neum sięgają aż 1699 roku, kiedy to ustanowiono pokój karłowicki, na mocy którego Republika Dubrownicka oddała kawałek wybrzeża adriatyckiego Turcji, aby nie graniczyć z Republiką Wenecką, a tym samym zapewnić sobie bezpieczeństwo przed ewentualnymi atakami z jej strony.

W latach powojennych Chorwaci bardzo często próbowali przekonać Bośniaków do sprzedaży bądź zamiany swojego wybrzeża, tylko po to, by Chorwacja nie była podzielona na dwie części, jednak zawsze bezskutecznie. W 2007 roku rozpoczęto budowę mostu łączącego chorwackie miasto Klek z chorwackim półwyspem Peljesac w celu bezpośredniego połączenia obu części Chorwacji.

W miasteczku zobaczyć można trzy zabytkowe nekropolie pochodzące z okresu średniowiecza, są to: Donje Hrasno - nekropolia z II wieku, Glumina - nekropolia z III wieku i Hutovo - nekropolia z III wieku.

 
Sport i rekreacja


Neum oczarowuje wszystkich przybywających tutaj turystów pięknym krajobrazem, wspaniałym klimatem oraz niezwykłym, lazurowym kolorem morza. Poza pięknem przyrody, łagodnym klimatem i bogatą historią Neum oferuje turystom równie bujne życie kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Dla osób wypoczywających aktywnie przygotowano bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Znajdują się tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe i wiele innych atrakcji.

Neum oferuje tereny sportowe do piłki nożnej, siatkówki, lub koszykówki, dysponuje również dużą ofertą sportów wodnych - narty wodne, surfing, jazda na skuterach wodnych lub gliserach. W letnich miesiącach, na plażach i w ogrodach hotelowych oraz restauracjach prywatnych zespoły grają muzykę „na żywo”. Dyskoteki i liczne kawiarenki zapewnią gościom zabawę do wczesnych godzin porannych.

Można spędzić tu również czas spacerując, zwiedzając oraz kupując w licznych sklepach i sklepach z pamiątkami, których jest wiele w ciągu głównego sezonu turystycznego. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.

Manifestacja Neumsko Ljeto, która w Neum trwa podczas całego sezonu turystycznego, oferuje turystom liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (wieczory folklorowe, zwiedzanie galerii, wieczory literackie).

Co roku latem w Neum odbywa się również Etnofest Neum, jest to festiwal muzyki poważnej, który każdego przyciąga setki miłośników muzyki poważnej.
 
Jeśli lubisz wakacje w ciągłym ruchu i poznawaniu nowych miejsc? Koniecznie odwiedź Neum.


Wycieczki


Neum ze względu na swe położenie, jest również świetnym „punktem wypadowym” na wycieczki do wielu cudownych miejsc.


Medziugorie


Najczęstszym powodem dla wielu polskich turystów, aby odwiedzić Bośnię i Hercegowinę jest sanktuarium w Medjugorie. Jest to miejsce kultu Matki Bożej Królowej Pokoju, a także ośrodek katolickiej odnowy charyzmatycznej i duszpasterstwa osób uzależnionych. W miejscowości znajduje się kościół św. Jakuba. Miasto stało się tak znane w świecie i ważne dla katolików z powodu objawień Matki Boskiej na tzw. Górze Objawień (Crnica). Objawienia te miały miejsce od czerwca 1981 roku we wsi Bijakovici, w parafii Medjugorie. Świadectwo takie zostało złożone przez dzieci (dwóch chłopców i cztery dziewczynki). Oficjalnie kościół nie uznał prawdziwości tych zjawisk, jednak wierni masowo tu pielgrzymują. Medjugorie może być jednym z wielu punktów na mapie objazdowej wycieczki szlakami sanktuariów europejskich i miejsc kultu ważnego dla katolików. Jest to największe Sanktuarium Bałkanów, licznie odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata.


Mostar


Mostar leży pomiędzy górami, w szerokiej dolinie Neretwy. Symbolem miasta jest Stary Most. Stary Most spinał brzegi Neretwy przez ponad 400 lat. Zgodnie z tradycją jedna strona uchodziła za „turecką”, druga za „chorwacką”. Obecnie, po wojnie, miasto też jest podzielone, choć formalnych granic nie ma. Chorwaci żyją po zachodniej stronie rzeki, a Muzułmanie po wschodniej.

Według legendy w połowie XVI w. sułtan Sulejman II rozkazał budowniczemu Hayruddinowi wybudować most nad Neretwą, a w razie niepowodzenia obiecał go ściąć. Budowniczy pracował 10 lat, a po postawieniu mostu ze strachu uciekł w góry. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Warta uwagi jest również Carsija - starówka na prawym brzegu Neretwy. Znajdziemy tu wiele domów z czasów tureckich, a także ruiny starego fortu.


Dubrownik


Dubrownik to niewielkie miasto położone na południu Dalmacji. Mimo swych niedużych rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji, nic więc dziwnego, że wiele osób nazywa je „perłą Adriatyku”.

Dubrownik ma bogatą, unikalną, polityczną i kulturalną historię, dlatego został zapisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc i najsławniejszym Śródziemnomorskim miastem. Piękną, jednorodną stylistycznie Starówkę otaczają olbrzymie mury obronne. Na Starówce niemal wszystko jest z kamienia: zarówno domy, jak i ulice, a ich powierzchnia przez całe wieki została wypolerowana niemal do granic możliwości.

Faktycznie potwierdza się tu znana wypowiedź irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw: Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrownika.

Poza wieloma zabytkami, Dubrownik proponuje również turystom wiele wydarzeń kulturalnych. Z pewnością najważniejszą taką imprezą jest Letni Festiwal „Libertas”, który odbywa się w mieście co roku od 10 do 25 sierpnia. W 33 miejscach w mieście organizowane są wówczas spektakle teatralne oraz koncerty muzyczne. Występują nie tylko lokalne gwiazdy, ale także artyści z całej Chorwacji, a nawet z zagranicy.


Split


Jest to największe miasto środkowej Dalmacji i jedna z najstarszych (1700 lat) osad handlowych Chorwacji. Unikatowa architektura i atmosfera panująca na malowniczych uliczkach sprawiają, że czuje się tu ducha historii i starożytności.
 
Turyści z całego świata przyjeżdżają do Splitu, by zwiedzić pozostałości pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana wybudowanego na przełomie III i IV w. n.e. Po upadku imperium rzymskiego ludność miasta osiedliła się w pałacu, czyniąc z jego korytarzy ulice, a z cesarskich komnat mieszkania. 
Poza tym w Splicie jest wiele innych zabytków. Dość wspomnieć dominującą w panoramie miasta katedrę oraz mury obronne ze słynnymi bramami: Złotą, Srebrną i Żelazną.
Od 15 lipca do 15 sierpnia odbywa się w Splicie Letni Festiwal. W tym czasie mają tu miejsce przedstawienia operowe, teatralne, baletowe oraz koncerty na scenach pod gołym niebem.


Korcula


Korcula jest typowym, dalmatyńskim miastem, z okrągłymi wieżami obronnymi i domami o czerwonych dachach, które tworzą ciasną zabudowę. Wewnątrz murów, znajdują się gotyckie i renesansowe budowle, pałace, uliczki i place z mnóstwem zabytków.

Korcula należała dawniej do wspaniale prosperującej Republiki Weneckiej. Jej stare miasto z przełomu XV i XVI w. to prawdziwy klejnot architektury. Najprawdopodobniej to właśnie w Korculi urodził się znany podróżnik i odkrywca Marco Polo. Jego rodzinny dom to jedna z największych atrakcji miasta. Korcula często nazywana jest „małym Dubrovnikiem”. Stara część miasta zbudowana została na niewielkim półwyspie, i podobnie jak Dubrovnik całkowicie otoczona jest masywnymi murami.

W Korculi odbywa się co roku od 27 do 29 lipca Moreska, impreza folklorystyczna organizowana na pamiątkę walk z piratami pod koniec XVI w. Punktem kulminacyjnym festynu jest walka o piękną niewolnicę Bulę pomiędzy królem murzyńskim Moro i białym władcą. Pokazom towarzyszą recytacje starych wierszy i poezji rycerskiej.


Kuchnia


Kuchnia miasta Neum charakteryzuje się łagodnymi, prostymi i lekkostrawnymi potrawami, gdyż gotuje się je w dużej ilości wody. Najbardziej znanymi potrawami są cevape. Jest to typowy bośniacki fast food. Yestaw natomiast składa się z pity (pitica) - ciepłego dosyć tłustego pieczywa-placka, rozkrojonego i wypełnionego grillowanym posiekanym mięsem, cebulą i majonezem.

Kolejną szeroko rozpowszechnioną przekąską jest burek. To tureckie jedzenie, rodzaj pity z wielowarstwowego, wielokrotnie wałkowanego ciasta, nadziewanego różnym nadzieniem (serem, szpinakiem, ziemniakami lub mięsem).

Oprócz dań mięsnych dużo jest też potraw z ryb oraz warzyw. Spośród warzyw warto spróbować faszerowanych pomidorów, nadziewanej papryki bądź warzyw pieczonych na grillu. Wpływy kuchni tureckiej widoczne są szczególnie w deserach i słodkościach. Należy do nich baklava - bardzo słodkie ciastko z orzechami, rahatlokum - przeraźliwie słodki przysmak turecki, tufahija - pieczone jabłka nadziewane orzechami włoskimi czy firinda sutlac - pieczony deser z ryżu. Koniecznie trzeba spróbować kawy, tradycyjny napój - bosanska kafa jest bardzo mocna, podawana w niewielkich filiżankach.

Mieszkańcy Neum są gościnni, uprzejmi, otwarci, zawsze skorzy do pomocy. Są oni ludźmi życzliwymi i otwartymi na turystów, a oferowana przez nich kuchnia jest bardzo smaczna.

Warto również wspomnieć, że Polaków w Bośni i Hercegowinie darzy się dużym szacunkiem. Jest to główna zasługa Tadeusza Mazowieckiego, który w czasie wojny pełnił funkcję specjalnego wysłannika Komisji Praw Człowieka ONZ. Z uwagi na bierną postawę tej organizacji wobec masakry w Srebrenicy, podał się do dymisji. Wielu bośniackich muzułmanów uważa, że był on jednym z niewielu polityków na świecie, który był wrażliwy na ludzką krzywdę.

Słoneczny klimat, ciepła woda Adriatyku, bliskie sąsiedztwo Chorwacji bogatej w bezcenne zabytki to jest to co niewątpliwie przyciąga turystów.

Do Neum przyciągają również ceny - przystępniejsze niż w innych częściach wybrzeża Adriatyku. Noclegi są tańsze o 10-30 proc. niż w pobliskiej Chorwacji. W samym mieście można znaleźć wiele restauracji, kawiarenek, sklepów i domów handlowych oferujących towar po atrakcyjnych cenach.

Jeśli cenisz oszczędność i wygodę skorzystaj z naszej oferty All inclusive. Wakacje all inclusive to najbardziej ekonomiczna, a jednocześnie ekskluzywna forma spędzenia urlopu.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi ofertami last minute. Tego typu oferty umożliwiają zakup wymarzonych wakacji w dużo niższej cenie i w standardzie nieodbiegającym od ofert wykupionych z wyprzedzeniem.

Szafirowe Morze Adriatyckie zachęca do kąpieli nie tylko swoim pięknem, ale i czystością. Na kamienistych plażach pod rozgrzanym słońcem szybko nabiera się opalenizny. Do późnych godzin nocnych można posiedzieć przy stoliku, zjeść miejscowe smakołyki oraz posłuchać lokalnej muzyki, wykonywanej na żywo. Są to rytmy zwane „klapa” - czyli typowe chorwackie pieśni ludowe, tu pomieszane z bośniackim folklorem.

Zastanawiasz się co zrobić, by Twój urlop w tym roku był wyjątkowy? Marzysz o spokojnych wczasach, okraszonych atmosferą nadmorskiego miasteczka? Wybierz się do Neum! To doskonałe miejsce do wypoczynku w ciszy, spokoju i miłej atmosferze z dala od zgiełku miasta.
Miejsce na reklamę:)
Sadzic Palic Zalegalizowac !

xd

kategoria
dodany
2011-09-20
przez
-
wyświetleń
38222
komentarzy
-
ilość ocen
-
To Mazury nie Chorwacja

To Mazury nie Chorwacja

kategoria
dodany
2011-08-15
przez
-
wyświetleń
26709
komentarzy
-
ilość ocen
1
W środkowej części Dalmacji leży miasteczko Vodice - osada portowa i cel podróży każdego, kto wybiera się w te rejony Chorwacji. Obok miasta Šibenik, jest to jeden z większych kurortów na wybrzeżu, słynący przede wszystkim ze smakowitej...

Chorwacja » Dalmacja » Vodice

kategoria
dodany
2011-01-08
przez
-
wyświetleń
12572
komentarzy
-
ilość ocen
-

W Chorwacji, tuż nad brzegami Morza Adriatyckiego leży Zadar - piękne miasto, idealnie dostosowane do potrzeb turystyki. Jest to jedno z ulubionych miast dalmackich, wybierane na spędzenie odprężającego urlopu, a to ze względu na liczne...

Chorwacja » Dalmacja » Zadar

kategoria
dodany
2011-01-08
przez
-
wyświetleń
15470
komentarzy
-
ilość ocen
1

Hvar – perła wśród dalmackich wysp 

Nieskażone piękno natury, słoneczna pogoda, krystalicznie czyste wody Adriatyku dokoła i urzekająca, śródziemnomorska architektura – oto, jak w kilku słowach podsumować można Hvar – jedną z...

Chorwacja » Dalmacja » Hvar

kategoria
dodany
2011-01-08
przez
-
wyświetleń
13420
komentarzy
-
ilość ocen
-

W północnej części, jednej z najdłuższych wysp Chorwacji - Pag położna jest malownicza miejscowość Novalja. Mimo tego, że jest małym miasteczkiem liczącym koło 3000 mieszkańców, co roku przyciąga setki turystów z całego świata....

Chorwacja » Dalmacja » Novalja

kategoria
dodany
2011-01-08
przez
-
wyświetleń
11328
komentarzy
-
ilość ocen
-
Jaskinia

Jaskinia

kategoria
dodany
2011-01-07
przez
-
wyświetleń
39978
komentarzy
-
ilość ocen
-
Wyspa gwiazd

      Lastovo to wyspa na południu Chorwacji, otacza ją krystalicznie czyste morze i znana jest z przepięknej przyrody i jedynych w swoim rodzaju kominach \

Lastovo to wyspa na południu Chorwacji

kategoria
dodany
2010-11-27
przez
-
wyświetleń
11905
komentarzy
-
ilość ocen
-
Opisując wybrzeże Dalmacji jako Wybrzeże Lazurowe wschodu i ukryty skarb basenu Morza Śródziemnego, telewizja amerykańska CNN niedawno w swoim comiesięcznym programie o żeglowaniu \

Rejsy w Dalmacji

kategoria
dodany
2010-11-27
przez
-
wyświetleń
10285
komentarzy
-
ilość ocen
-
Region Monastir

      Miasto Monastyr (arab. Al-Munastir, fr. Munastir), choć jego nazwa brzmi dość swojsko, leży w północnej części Tunezji, a dokładnie w środkowej części wschodniego wybrzeża tego kraju. Nazwa miasta wywodzi się od...

Tunezja, Region Monastir

kategoria
dodany
2010-11-27
przez
-
wyświetleń
14394
komentarzy
-
ilość ocen
-
unezja - raj dla turystów 
      Ksary - prastare berberyjskie spichlerze - fortece, górskie wioski berberyjskie, wykute w skale, zawieszone między niebem a ziemią, życiodajne oazy saharyjskie, niezwykłe słone jezioro El - Dżerid, miasta...

Monastir, Tunezja, Saadia Garden

kategoria
dodany
2010-11-27
przez
-
wyświetleń
14877
komentarzy
-
ilość ocen
1
Mirror Lake

Mirror Lake

kategoria
dodany
2010-11-27
przez
-
wyświetleń
39310
komentarzy
-
ilość ocen
-
Piękno... - kochanie nie bój się...

Piękno... - kochanie nie bój się...

kategoria
dodany
2010-11-23
przez
-
wyświetleń
38199
komentarzy
-
ilość ocen
-
mirror lake

mirror lake

kategoria
dodany
2010-11-14
przez
-
wyświetleń
38278
komentarzy
-
ilość ocen
-
Niektóre drzewa biją się ludzi

Niektóre drzewa biją się ludzi

kategoria
dodany
2010-11-03
przez
-
wyświetleń
41292
komentarzy
-
ilość ocen
-
Marsa el Alam to nie tylko przepięknie usytuowany pas wybrzeża leżący na południe od wschodniej części pustyni Sahary, bezpośrednio sąsiadujący z niezwykle ciepłym i urokliwym Morzem Czerwonym, ale to także i przede wszystkim niezgłębione...

Egipt Marsa el Alam

kategoria
dodany
2010-06-11
przez
-
wyświetleń
13473
komentarzy
-
ilość ocen
-
Region Hurghada

Region Hurghada (Egipt) jest położony na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to pierwsza w tej okolicy miejscowość turystyczna, która zasłynęła jako jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych na...

Egipt - Hurghada, raj dla nurków

kategoria
dodany
2010-06-11
przez
-
wyświetleń
11957
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dubrownik (Dubrovnik) - Chorwacja 
      \

Dubrownik - Chorwacja - Dalmacja - Wczasy

kategoria
dodany
2010-06-11
przez
-
wyświetleń
14665
komentarzy
1
ilość ocen
1
Wakacje nad Morzem Adriatyckim większości osób kojarzą się z Włochami. Tymczasem piękne plaże, ruiny z czasów starożytnych i inne atrakcje turystyczne czekają także po drugiej stronie Adriatyku - w Chorwacji. I to za niższą cenę....

Chorwacja

kategoria
dodany
2010-06-11
przez
-
wyświetleń
14846
komentarzy
-
ilość ocen
-
GDZIE TO LATO?

GDZIE TO LATO?

kategoria
dodany
2010-05-14
przez
teda28
wyświetleń
41201
komentarzy
-
ilość ocen
2
Blue Hole (dosłownie z ang. Błękitna Dziura) to wielka rozpadlina (jaskinia morska) rafy koralowejw Morzu Karaibskim. Oddalony jest od Belize City o około 80 km w głąb morza, pośrodku atoluLighthouse Reef. Jest widoczny z kosmosu a swoją...

Blue Hole (Belize)

kategoria
dodany
2010-05-11
przez
-
wyświetleń
14320
komentarzy
-
ilość ocen
-
Wrota do piekła są w Uzbekistanie niedaleko miasteczka Darvaz. Historia tego miejsca liczy sobie już 35 lat. Pewnego razu geolodzy poszukiwali tu gazu. Robiąc próbne odwierty natrafili na podziemną jaskinię. Była tak wielka, że cały sprzęt...

Wrota piekieł (Uzbekistan)

kategoria
dodany
2010-05-11
przez
-
wyświetleń
16390
komentarzy
-
ilość ocen
12
Nieopodal miasta Hyden, na obrzeżu rolniczego regionu w Australii Zachodniej, znajduje się ogromna formacja skalna, nazywana Hyden Rock. Na jej północnym krańcu wznosi się pochyła, stercząca 15 m nad otaczającą ją równiną skała, zwana...

Skalna fala (Australia)

kategoria
dodany
2010-05-11
przez
-
wyświetleń
15921
komentarzy
-
ilość ocen
-
Jeżeli wierzyć w legendę opowiadana przez mieszkańców wyspy Bohol na Filipinach, okrągłe wzgórza położone w cantrum wyspy to łzy olbrzyma Arogo, który wylał je, kiedy jego ukochana o imieniu Aloya, nie odwzajemniwszy jego uczucia,...

Czekoladowe wzgórza (Filipiny)

kategoria
dodany
2010-05-11
przez
-
wyświetleń
11825
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5
...
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Strona:
LOSOWE
ten jest dopiero hardcorem

ten jest dopiero hardcorem

kategoria
dodany
2009-05-28
przez
skarpet
wyświetleń
9706
komentarzy
-
ilość ocen
-
Aż boję się co ja znajdę w swoim

Aż boję się co ja znajdę w swoim

kategoria
dodany
2011-01-07
przez
-
wyświetleń
11326
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dieta

Dieta

kategoria
dodany
2010-05-11
przez
-
wyświetleń
9783
komentarzy
-
ilość ocen
-
Pasiak

Pasiak

kategoria
dodany
2009-11-01
przez
-
wyświetleń
8721
komentarzy
-
ilość ocen
1
Kim Kardashian

Kim Kardashian

kategoria
dodany
2009-06-17
przez
skarpet
wyświetleń
8211
komentarzy
-
ilość ocen
-
Warszawa, rok 2020

Warszawa, rok 2020

kategoria
dodany
2008-11-29
przez
-
wyświetleń
17579
komentarzy
-
ilość ocen
4
Małopolski manewr

Małopolski manewr

kategoria
dodany
2012-04-28
przez
-
wyświetleń
7736
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

Idzie facet z synkiem przez park. W pewnej chwili minela ich kobieta ... taka
wiecie i w ogole ...
Facet mowi:
- Ale DUPA...
- Co powiedziales tatusiu?
- CO?! Dudek! Powiedzialem Dudek!
- A co to jest Dudek?
- Dudek to jest taki ptaszek. Tu ma taki dziubek (pokazuje), a tu ma taki
czubek (tez pokazuje)
- A czy Dudki moga miec dzieci?
- Jasne, ze moga.
- A jak sie nazywaja te dzieci?
- No one nazywaja sie dudududeczki.
- Aaaaaaaaaa jak wygladaja teee dudududeczki?
- No tu maja takie dziubki (pokazuje), a tu maja takie czubki (tez)
- Aaaaa tatusiu czy te dudududeczki moga miec ... dzieci?
- Jasne, ze moga (lekko poddenerwowanym glosem).
- A jak sie te dzieci nazywaja?
- Naaaaaaazywajaaaaaa sieeee dudududeczki (dalej tym poddenerwoweanym)
- A jak wygladaja tatusiu?
- No tu maja takie czubki no! A tu maja takie dziubki!!! (wscieklym glosem).
- A czy one moga miec ...
- DUPA, DUPA, Powiedzialem DUPA... (krzyczy tatus).

Byla w szkole pogadanka o koniecznosci mycia zabkow przed spaniem.
Na drugi dzien pani chce sprawdzi?, czy dzieci zapamietaly.
Wziela do tablicy Jasia. I pyta:
- Jasiu, co trzeba zrobic przed spaniem.
Jasiu nic.
- No, drogie dziecko, podpowiem ci, a co takiego robia przed spaniem
twoi rodzice?
Jasiu, juz w lepszym humorze, bo juz zna odpowiedz, ale troche sie waha..
- Pani wie. Ja wiem. Ale czy to jest temat dla pierwszej klasy?

- Jasiu kim jest twoj ojciec?
- On jest chory.
- Ale co on robi?
- Kaszle.

- Babciu, jak ci smakowal cukierek ?
- Bardzo dobry.
- Dziwne! Ania go wyplula, pies go wyplul, a tobie smakowal...

Mama wybrala sie z 7-letnim Jasiem na spacer.
- Zobacz synku, pajak je biedronke.
- A co to jest dronka mamusiu?

- Tato, dlaczego babcia biegnie zakosami ?
- Podawaj naboje, nie p***dol !

- Sluchaj Jasiu, zadam Ci zagadke. W ktorym miejscu jajka sa
najbardziej gorace? - pyta sie kolega Jasia.
- Nie wiem.
- Na patelni, oczywiscie!
- Eee, glupia zagadka.
- Dlaczego?
- Bo nie ma idioty, ktory by usiadl golym tylkiem na goraca
patelnie.

- O, mama bardzo się ucieszy - oznajmia synek wracającemu ojcu. - Właśnie przed pól godzina zatelefonowała do ciebie do pracy...
- A teraz co robi?
- Jeszcze z tobą rozmawia...

Przychodzi chlopaczek do sklepu i sie kupuje u ekspedientki.
- Poprosze uglwghdfdxovo ziemniakow.
- 2 kilo czego?

Na lekcji matmy:
- Nowak, podaj liczbe dwucyfrowa.
- 34.
- A jesli przestawisz cyfry?
- Nie wiem.
- Siadaj. Kowalski, podaj liczbe dwucyfrowa.
- 18.
- A jesli przestwaisz cyfry?
- Nie wiem.
- Jasiu, podaj...
- 33.

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593