UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Tajlandia
Tajlandia, dzięki swojej spokojnej, bezkonfliktowej historii zyskała piękną nazwę: Prathet Thai, co tłumaczy się jako \'kraj ludzi wolnych\'. Graniczy z Malezją, Birmą, Laosem i Kambodżą. Od wschodu oblewają ją wody Morza Południowo -...
 Tajlandia, dzięki swojej spokojnej, bezkonfliktowej historii zyskała piękną nazwę: Prathet Thai, co tłumaczy się jako \'kraj ludzi wolnych\'. Graniczy z Malezją, Birmą, Laosem i Kambodżą. Od wschodu oblewają ją wody Morza Południowo - Chińskiego, od zachodu - Morze Andamańskie. Klimat kraju jest tropikalny, z trzema wyraźnymi porami roku: chłodną, ciepłą i monsunową. Średnie temperatury wahają się w granicach 23,7 ? 32,5 stopni , zależnie od regionu i pory roku. Tajlandia posiada magnetyczny urok. Dzięki różnorodnej kulturze, tropikalnej przyrodzie i złocistym plażom na wybrzeżach stanowi jedyny w swoim rodzaju ?koktajl atrakcji?. Szybka urbanizacja w ostatnich latach nie wpłynęła negatywnie na zabytki i egzotykę kraju, a wręcz przeciwnie ? pomogła w jego promocji na całym świecie. Dziś, Królestwo Tajlandii to jeden z najmodniejszych kierunków turystycznych.
Najważniejsze miasta to obecna i dawna stolica państwa: Bangkok i Sukhotaj, a także zabytkowa, wpisana w całości na listę UNESCO Ayuthaya. Na szlaku wycieczkowym, po prostu nie można ich pominąć, bowiem stanowią \"Tajlandię w pigułce\". Zobaczymy tam to, co dla kraju najbardziej charakterystyczne: buddyjskie świątynie ( w tym wiele znanych posągów Buddy) i grupy medytujących mnichów, kipiące kolorami bazary z pachnącymi przyprawami i lokalnym rękodzielnictwem. Jeśli tylko czas pozwala, warto udać się na kilka wycieczek, m.in. na wyprawę po słynnej rzece Kwai, podczas której odwiedza się farmy orchidei i kokosów, ogród różany, \"kolej śmierci\" oraz niepowtarzalny targ na wodzie. Ogromnym atutem Królestwa Tajlandii jest przyroda, a mówiąc ściślej ? tropikalna dżungla. W pamięci wszystkich turystów pozostają dzikie zwierzęta, z którymi rodzimi treserzy czynią cuda: słonie, tygrysy, lamparty i azjatyckie, czarne niedźwiedzie. W ciągu ostatnich lat powstało wiele zabezpieczonych miejsc w tajlandzkich Parkach Narodowych, w których z bliska można obejrzeć i sfotografować wiele dzikich zwierząt (m.in. krokodyle i małpy) oraz niespotykanej urody, tropikalne, kolorowe ptaki. Po trudach podróżowania i zwiedzania, idealnym miejscem na ostatnie dni urlopu będzie Wybrzeże Andamańskie ze śnieżnobiałym piaskiem, rafami koralowymi i bambusowymi chatkami na plaży, w których można zarówno spróbować oryginalnych potraw tajskich, jak i zaznać relaksującego, ziołowego masażu. Tajlandia, przy całej swojej różnorodności, jest krajem niedrogim. Bez przejmowania się zasobnością portfela, można oddać się licznym atrakcjom: od tańca klasycznego i tajskiego, poprzez azjatycki boks, po kluby go -go na Patpongu, zakupy na miejskich bazarach i ? całkiem europejskie ? aktywne sporty wodne.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2009-09-10 22:30:40
8944
0
0
0pkt


adsens 2019-01-23
© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593